Статті

ZTE: китайські підробки чи надійний бренд?

zte_logo

Напевно в багатьох читачів нашого сайту китайська компанія ZTE асоціюється з китайськими підробками. Хоча насправді цей бренд вже досить добре зарекомендував себе у світі і славиться недорогою, але  досить якісною продукцією, продажі якої останнім часом набирають оберти.  При більш детальному огляді цієї фірми виплило багато досить цікавих фактів, з якими Ви можете ознайомитися в даній статті.

ZTE  — китайська компанія, яка займається виробництвом телекомунікаційного устаткування і мобільних телефонів. Її штаб-квартира знаходиться в місті Шеньчжень. Заснована компанія в 1985 році. 

ZTE має 13 власних науково-дослідних центрів в Китаї, США, Швеції та Кореї. Більше 1/3 з них зайнято в розробці нових технологій для подальшого розвитку корпорації. Більше 10% річного доходу ZTE відраховується на НДДКР (науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи). Компанія має партнерські стосунки серед великих міжнародних компаній, таких як: Intel, Microsoft, IBM, Alcatel, Qualcomm, Analog Devices, Accenture, Texas Instruments, Freescale, Agere Systems і ADI.

На сьогоднішній день ZTE володіє близько 2400 патентами.

ZTE_Shenzhen

Компанія розробляє і виробляє телекомунікаційне обладнання для PSTN мереж, мереж мобільного зв'язку, оптичних мереж, мереж передачі даних, інтелектуальних мереж ( IN) та мереж наступного покоління (NGN).

У компанії працюють більше 25 тис. висококваліфікованих співробітників. З них 1,6% мають докторську ступінь, 28% — ступінь магістра, 41,4% — ступінь бакалавра.

Для підтримки найвищих стандартів виробництва в компанії впроваджена визнана в усьому світі система контролю якості Шість сігма, що забезпечує надійність продукції, що виробляється на 99,9999%.


Власники компанії: 51,8% акцій належить КНР, 31,5% обертається на Шеньчженьській фондовій біржі, 16,7% обертається на Гонконгській фондовій біржі.

Участь у компаніях: участь Корпорації ZTE в безлічі міжнародних організацій по стандартизації, свідчить про визнання у телекомунікаційній галузі статусу ZTE, як компанії, орієнтованої на майбутнє.

ZTE бере активну участь у роботі понад 40 міжнародних організацій, таких як ITU (Міжнародний Союз Електрозв'язку), AIC (Азіатська Рада з інфокомунікацій), CCSA (Китайська асоціація по стандартам комунікацій), 3G Association, 3GPP, 3GPP2, CDG (Група з розробки CDMA), International 450 Association, OMA (Відкритий альянс з мобільного зв'язку), IPV6 Forum, DSL Forum, WiMAX forum, WiFi, OBSAI (Open Base Station Architecture Initiative), NV-IOT (Network Vendors Interoperability Testing Forum) тощо.


Як почуває ZTE себе на світовому ринку

За даними аналітичної фірми IDC, мобільна індустрія в 2010 році зросла на 18.5% у порівнянні з 2009 роком, у минулому році в світі було продано 1.39 млрд мобільних пристроїв. При цьому несподівано одним з лідерів, які продемонстрували найвищі темпи зростання виробництва, стала компанія ZTE. Річні обсяги продажів цього китайського виробника виросли на 94%. Таким чином, ZTE змістила з четвертої позиції в світовому рейтингу такого «монстра» як Apple, а RIM взагалі відправила в категорію «Інші» (раніше цей виробник займав 5 місце).  Таким чином компінія ZTE з року в рік швидко набирає оберти. 

zte_4_misce

На власному досвіді мав можливість дослідити смартфон на ОС Android від цього виробника - ZTE San Francisco (операторська версія ZTE Blade під оператора Orange). Телефон справив на мене чудові враження і має дуже хороший показник ціна/якість. Як на свою ціну (на разі це 250 у. о.  - за цю ціну можна придбати цей апарат з-за кордону) пристрій володіє наступними перевагами: якісний AMOLED дисплей, з роздільною здатністю 800*480 точок при розмірі 3,5 дюйми, посередній процесор частотою 600 МГц,   512 Мб оперативної пам`яті. Великий плюс в тому, що на цей апарат можна знайти неофіційну версію Android 2.3, яка працює без нарікань (для Motorola і HTC це знак задуматись над залоченням бутлоадерів своїх смартфонів і захисту їх від сторонніх прошивок). Камера в цьому апараті досить проста - 3 Мп з автофокусом, без спалаху, також має Wi-Fi, GPS і інший джентельменський набір функцій. Цікаво що апарат має свій оригінальний дизайн та є досить компактним. 

 

zte_san_franicsco

Висновки

Як ми можемо побачити компанія досить агресивно завойовує ринок мобільних телефонів, завдяки помірним цінам, без втрати якості. Апарати, як не як, мають своє лице, хороший функціонал і помірну ціну. Щоправда в ZTE немає апаратів високого класу типу Samsung Galaxy S2, HTC Sensation, Motorola Atrix тощо. Тобто компанія сконцентрована на початковий і середній клас мобільних телефонів. Цікаво буде спостерігати, як компанія буде розвиватися далі, а ми, як покупці залишаємося в виграші завдяки новому комкуренту відомим брендам.  

Дежерело: Вікіпедія, IDC

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області