Статті

Корисні поради по догляду за мобільним телефоном і смартфоном

Phone-Repair-1

Суворі умови повсякденної експлуатації призводять до забруднення вашго телефону, потрапляння пилу всередину апарату, стирання цифр на клавіатурі, появи плям і подряпин на дисплеї та корпусі. Давайте розберемось чому так трапляється і як цьому запобігти.

 

 

 

 

Дисплей телефону

У процесі недбалого користування на дисплеї з'являються подряпини, сліди від пальців, а буває що під захисним склом або сенсором накопичується пил.

 

Потрібно відзначити, що звичайні (не сенсорні) дисплеї у деяких телефонів містять у собі два скла (це, як правило, телефони Alcatel, Nokia, Siemens). У такому разі сам дисплей зроблений зі звичаного скла, а верхій "захисний" шар - з оргскла. Він оберігає дисплей від механічних пошкоджень. З часом на оргсклі з'являється безліч подряпин, від чого воно каламутніє. Щоб позбутися від них, існує спеціальна шліфувальні паста (наприклад, Hama). Коштує вона близько 30 грн., термін дії тюбика обмежений, тому купувати її недоцільно, краще звернутися в сервісний центр. А от від пилу і плям можна запросто позбутися, застосувавши спреї для скла телефонів та годинників, хоча треба зазначити, що вони добре очищують тільки справжнє скло.

 

 

У снесорних дисплеях все складніше. Тут екран складається з, власне, дисплею, над яким встановлено сенсорну панель. Іноді між ними подадає пил, особливо цим грішать моделі Nokia 5800, Nokia X6, Nokia C6,Nokia  C6-00. Приходиться розбирати телефон, від'єднувати тач від дисплею і протирати, але краще віднести телефон в СЦ. І ше одне - полірувати телефони і смартфони з сенсорним екраном не можна! Є велика ймовірність пошкодити сенсор. А якщо у Вас на екрані смартфону є багато подряпин тоді слід замінити лише тачскрін і екран буде як новий - сам дисплей міняти не потрібно.

 

А взагалі щоб уникнути пошкоджень дисплею, ми рекомендуємо одразу при купівлі мобільного телефону клеїти захисну плівку і придбати хороший чохол.

 

Корпус телефону

 

Це, мабуть, частина яка найбільше забруднюється у телефоні, адже при контакті з трубкою ми беремося саме за корпус. В результаті на ньому з'являються плями, подряпини, а якщо носити телефон у кишені з ключами, то виникають потерті зони. Від такого виду забруднень можна позбутися декількома способами. Перед початком чищення варто відключити апарат і від'єднати акумулятор. Візьміть невеликий шматочок вати і злегка змочіть його в мильному розчині (можна використовувати розчин миючого засобу для посуду - Fairy, Gala та ін.) Акуратно потріть корпус ватою так, щоб розчин не просочився всередину трубки.


Якщо ж дзвінок застав вас за обідом або в гаражі, в процесі заміни моторного масла, і після бесіди на телефоні з'явилися плями від супу, десерту або мастила, слід прийняти більш серйозні заходи по видаленню плям. Можна скористатися спеціальними спиртовими серветками для мобільних телефонів BASF Mobile Cleaning.

 

Тільки їм під силу видалити з корпусу сліди фарби, масла, жиру і т. д. Якщо таких не знайшлося, можна скористатися серветками для протирання моніторів. Вони містять очищаючі розчинники, ароматизатори і чудово вбирають бруд, не завдаючи шкоди пластику.

 

broken-mobile-phone


Вартість упаковки (100 штук) таких серветок коливається від 20 до 80 грн. При небажанні займатися подібною роботою, особливо ледачі можуть звернутися у відповідну майстерню, де за допомогою повітряної продувки, ультразвуку та інших процедур ваш телефон приведуть у належний стан.
Такий вихід із ситуації коштує від 40 до 200 грн. Робота значно полегшується для власників мобілок зі змінними панельками. "Роздягнувши" телефон, ви озбройтесь милом, щіточкою і відправляйтесь у ванну. Після миття не забудьте добре просушити панельки, щоб волога не потрапила на мікросхеми.

 

Клавіатура телефону

Така проблема, як стирання цифр на клавішах, не повинна хвилювати власника нового телефону. Як правило, символи на клавішах починають стиратися, якщо телефон не менше року. Сама заміна клавіатури може відбуватися в сервісному центрі, де з вас візьмуть від 50 до 250 грн.  залежно від моделі, але можна виконати аналогічну операцію і в теплій домашній обстановці.


У другому варіанті буде потрібно купити нову клавіатуру і викрутку. Однак не варто забувати, що в цьому випадку ви дієте на свій страх і ризик, адже розібрати телефон може кожен, а от зібрати - під силу не кожному. :)

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області