Статті

Тижневий аналітичний дайджест №5 (37 тиждень 2011 року)

kievstar-i-beeline razom

Всім привіт! У цьому дайджесті ми розгянемо основні новини минулого тижня. Отже, новина номер один - зливання білінгової системи операторів стільникового зв'язку Київстар та Білайн, та наслідки цього зливання. Новина номер два - Київстар вводить нові тарифи - ми ретельно їх розглянемо і проаналізуємо. Також ми поговоримо про перспективи планшетів на ОС Windows 8. Ну, як казав Гагарін, поїхали...

 

 

Велике зливання - завершальна фаза. Абонентів "Білайн" буде повністю переведено у білінгову систему "Київстар".

 

Як колишній абенет Білайн, я просто не міг пройти повз цю новину. 26 вересня 2011 року відбудеться тотальне переведення абонентів "Білайн" в білінгову систему "Київстар".

У зв'язку з цією подією, з цієї дати припиняють надаватися такі послуги:

 • SMS-анонімка
 • SMS-нікнейм
 • WAP-інтенсив
 • динамічна голосова пошта
 • деталізація в особистому кабінеті
 • універсальний пароль (отримання)
 • "Золотий номер" (отримання)

 

Ще деякі послуги не будуть працювати тимчасово (до декількох місяців (!)), а згодом бдуть замінені на аналоги:

 • Переказ коштів
 • Довірчий платіж (буде заміщений послугою "Екстра-гроші")
 • Будь на зв'язку (буде заміщений послугою "Поповни мій рахунок")
 • SMS в Інтернет (буде заміщений послугою "SMS на Email")

 

Послуги, функціонування яких буде обмежено :

 • Легкий крок: не буде можливим підключення / відключення / відновлення послуги (згодом буде заміщений послугою «Комфортний перехід")
 • Будь в курсі і Є контакт: не буде можливим підключення / відключення (згодом будуть заміщені послугами "Повідомити мене", "Повідомити про мене", "Хто дзвонив")

 

 

Напевно я буду трохи упереджений до Київстару, адже саме через цю компанію і її зливання з Білайном я позбувся майже всіх переваг свого чудового (поки до нього не дібрався Київстар) пакету Білайн "Свої люди". Серед цих переваг був дешевий GPRS інтернет, плата за вхідний дзвінок, дешеві SMS, та майже халявна послуга "заборона визначення номера". Але видно завдання роздратувати мене і моїх колег по нещастю (читайте власників тарифу "свої люди") не було кінцевою метою Київстару і вони продовжили свої експерименти над людьми у більш широких рамках. Наразі я бачу у цьому переведенні лише мінуси для абонентів Білайн. Чи то Київстар вирішив понервувати власників пакетів Білайн, чи переведенням займаються некомпетентні спеціалісти у області маркетингу, або найбільшому стільниковому оператору вже плювати на своїх абонентів бо в нього їх і так багато, цього я наразі не можу второпати. Але особисто я через ці всі послуги які мені ПРИПИНИЛИ НАДАВАТИ нічого не давши взамін відкрив для себе LIFE :). Задумайся над цим найбільший оператор України, бо інакше не довго тобі таким залишатись. Вийшло трохи грізно, але від душі.:)

Можливо Київстар хоче щоб абоненти Білайн просто викинули свої SIM картки і купили собі картки з новими тарифами від Київстар?

 

Нові тарифи "Київстар" 

Цього тижня потішив нас такими новими тарифами: «Щасливий», «Зручний» та «Максимальний». Давайте проаналізуємо переваги і недоліки цих тарифів.

 

Тарифний план «Щасливий» дуже нагадує нам старенький тариф «25 мільйонів» , основна різниця в збільшеній абонентській платі (30 грн. проти 20 грн. без ПФ), але за це абонент отримує суттєво більше хвилин в місяць, щоправда по розбивці на день, тоді коли у тарифі «25 мільйонів» давався пакет на місяць. Якщо досить часто дзвонити на напрямки «Київстар» та «Beeline» він все-таки буде суттєво вигіднішим. А от дзвонити на інші оператори прийдеться по 70 коп. за хв., що при похвилинній тарифікації влітає в немалу копієчку. Як не крути це буде найпопулярніший з трьох представлених тарифів, але на рівні пропозицій від інших операторів - нічого особливого. Шкода, що в даному тарифі немає ніякого обсягу Інтернет трафіку. Це великий мінус. І великий плюс для пакету Life :) "Шалений день."

 

kievstar-i-beeline razom

 

В тарифному плані «Зручний» абонентська плата зросла вже до 2 грн. в день. Тут в додаток до хвилин на «Київстар» та «Білайн» даються ще хвилини (5) на інші оператори та СМС (10) на свої мережі. Якщо в середньому по пару хвилин в день говорити з іншими абонентами, то він однозначно буде кращий ніж тариф «Щасливий», але і плата, яка стягується в день в два рази більша. Як не дивно яле і в даному тарифі немає ніякого обсягу Інтернет трафіку.

 

В тарифі «Максимальний» ще більше збільшили, кількість пакетних хвилин та СМС, як на свою мережу, так і хвилини на інші мережі. І це задоволення вартує вже 4 гривні на день!!!. Тобто, якщо підрахувати, в місяць він виносить понад 120 гривень… немало, але є люди, які багато спілкуються в мережі «Київстар» і їм такий тариф підійде. Але таких людей суттєво менше ніж користувачів двох вище описаних тарифів. Як і в ТП «Зручний» тут немає включеного Інтернет трафіку. Це найголовніший мінус даного тарифу.

 

Якщо порівняти ці тарифи, з попередньо лінійкою тарифів, то можна помітити наступне:

 1. 1.Суттєво збільшилися пакети хвилин на мережі «Київстар»\«Білайн». В «наймолодшому» тарифі збільшена мінімальна плата в місяць.
 2. 2.В двох «старших» тарифах немає включеного об’єму Інтернет трафіку. Це трохи дивно, оскільки зараз багато людей все активніше починають користуватися мобільним інтернетом.
 3. 3.Похвилинна тарифікація стає звичною для абонентів «Київстар».

 

Мене в загальному тішить, як технічно Київстар розписав похвилинну тарифікацію в цих тарифах, як по секундну:  Тарифікація вихідних та переадресованих дзвінків (передавання інформації голосом, передача даних та факсимільних повідомлень) є посекундною та здійснюється в першу секунду кожної хвилини розмови, секунди з другої по шістдесяту кожної хвилини розмови не тарифікуються. Досить нас дурити, Київстар!

 

 

Планшети на Windows 8. Успіх чи невдача?

Навіть ледачий знає що ринок планшетів зараз дуже стрімко розвивається. Характеристики планшетів стають чим раз кращими, їх потіжність і швидкодія виростає в рази. Строки розробки нових моделей мінімальні - всі бажають обійти конкурентів і випустити свою модель швидче. Apple успішно продає свій iPad по цілому світу, одночасно подаючи позови в суд на планшети Samsung, щоб позбутись головного конкурента. Такі відомі компанії як Asus, HP, Acer, Motorola, HTC, RIM також кинулись на ринок планшетів. Більшість випускає планшети на безкоштовній ОС Andorid, а такі компанії як HP та RIM випускають планшети на власних ОС. Але ми забули про короля ринку настільних ОС - Microsoft. До цього часу вона лише спостерігала як компанії ділять цей привабливий ринок, але з виходом Windows 8 цей софтверний гігант вирішив переломити ситуацію.

 

Згадаємо, що на Берлінській виставці IDF2011 Intel вкотре заявила, що очікує появу ультрапортативних ноутбуків (такі собі вбивці MacBook), які стануть домінуючими на ринку. Але найцікавіше те, що Intel та Google домовились про оптимізаію ОС Android для архітектури x86. Про що говорить ця новина? А про те, що можливо скоро Android прийде на Ваші домашні ПК та ноутбуки. Можливо навіть в майбутньому вона замінить настільну Windows OS. І якщо Microsoft починала з настільних ОС, а вже потім розробляла мобільну ОС (хоча тут не до порівняння, бо програми з настільних ОС тоді не запускались на мобільних ОС), то в Google пішли навпаки, і їх стратегія плягає в тому, що користувач освоївшись з Android OS на мобільному телефоні чи смартфоні, потім встановить її на домашньому ПК або ноутбуці. Тут у Google всі переваги: потужність мобільних пристроїв досягла потрібної швидкодії і потужності (новітні смартфони по потужностям не програють деяким офісним ПК), Android безкоштовна і суперпопулярна ОС, розробники активно розробляють ПЗ під цю ОС, а у Microsoft проблеми з продажами смартфонів на Windows Phone 7.

 

далі буде...

 

 

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області