Новини

Тижневий аналітичний дайджест №4 (36 тиждень 2011 року)

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

 

Samsung-nomer 1Цей тиждень виявився не такий цікавий по анонсованим новинам, як попередні три. Хоча і цього тижня сталось багато цікавих подій які варто проаналізувати. В цьому дайджесті ми будемо обговорювати продовження патентних війн між Apple і виробниками пристроїв на операційній системі Android, те що Samsung став номером 1 в Європі, про оновлення смартфонів на Bada та лінійки Sony Ericsson Xperia 2011, а також про смерть Meego. В наслідок появи деяких новиих чуток думаю буде цікаво поговорити про ситуацію що склалась з мобільним підрозділом Motorola. Про це все читайте далі.

 

 

 

 

1. Патентні війни Apple і Google. Продовження...

Хочу зауважити що цей рік став особливо багатим на патентні війни. У Німеччині в черговий раз винесли рішення про припинення продажів планшета Samsung Galaxy Tab 10.1. І якщо раніше в Apple наголошували на порушення патентів пов'язаних з функціональністю пристрою, то тепер в позові йдеться про схожість дизайну лицьової панелі, згадується, що дизайн також захищений патентом. Це як на мене виглядає смішно, адже всі подібні рішення мають подібний дизайн. Це те ж саме, як би в всіх телефонах заборонили робити прямокутні екрани. Нісенітниця якась. Думаю ця ситуація вже починає злити Samsung, і вона от-от нанесе удар у відповідь. Також я вважаю що повернення Galaxy Tab 10.1 у продаж - це питання часу. 

Android-Vs-Apple

 

 

Варто загадати, що нещодавно HTC подала судовий позов на Apple. У 2010 році Apple звинуватив компанію HTC у порушенні своїх патентів, на що тайваньський виробник відповів зустрічним позовом, правда значно пізніше. Але тепер компанія отримала (викупила) декілька патентів у Google і висунула додаткові претензії, в яких ідеться мова про порушення патентів компанією Apple. І справа стосується не тільки телефонів, але і операційної системи MacOS, плеєрів і навіть планшетів. Непогано, але ще крім того позов HTC стосується - iTunes та iCloud. Війна набирає все серйозніших оборотів і Apple в даній ситуації може опинитися не в найкращому положенні. Думаю, що виробникам не залишається нічого іншого, як домовитися між собою і припинити цю безглузду боротьбу. Як Ви вважаєте?

 


2. Motorola+Google: що ж буде далі?

Останнім часом все більше чуток випливає на рахунок того, що багато хто з виробників Android-пристроїв планує перейти на ішні платформи. І це все через те, що Google почне надавати привілегії недавно придбаному підрозділу Motorola Mobility. Наприклад Samsung почне більш активніше розвивати свою власну ОС Bada, Acer почне надавати перевагу ОС Windows Phone, тощо. Тобто, якщо навіть Google і не думала активно займатися виробництвом мобільних пристроїв, то через ці події, їм варто змінити своє рішення. Хоча я вважаю, що Samsung не покине Android, бо саме в основному завдяки Android він зміцнив свої позиції на ринку телефонів, а Acer не настільки потужний гравець на цьому ринку щоб перейматись його переходом у табір Windows Phone. Але в будь-якому випадку ОС Android залишиться доступна для всіх бажаючих, і цим вміло користуються молоді (і не тільки) китайські компанії. За пів-року - рік буде видна більш чітка картина того, що буде відбуваєтись з виробництвом пристроїв від Motorola. 

 

 

3. Samsung номер 1 у Європі

Аналітичне агентство IDC опублікавало черговий звіт, за яким Samsung зайняла перше місце з продажів смартфонів у Європі. Звісно відбулося це завдяки опараціній системі Android, а ріст поставок смартфонів склав 700%. Все-таки компанія багато чого зробила за останній рік: показала багато цікавих моделей з хорошим співвідношенням ціна/якість, явила світу гідні флагмани, які вражають своїми характеристиками. Як на мене компанії не вистарчає моделей виконаних з більш якісних матеріалів, тобто металічних смартфонів. Якби компанія зробила ставку на дизайн та матеріали, це би призвело до ще більшого росту компанії. Сподіваюсь в наступному флагмані компанії буде використовуватися метал. Наразі друге місце посідає Apple з відставанням лише в 1% (21% проти 22% у Samsung), що досить круто з таким як у них асортиментом смартфонів :). Я навіть в нашій країні помічаю все частіше людей, які користуються "яблучною продукцією". Тільки цікаво де вони на неї гроші беруть :), адже вона ой яка не дешева.... А про співвідношення ціна/якість я взагалі мовчу.

 

idc logo

 

 

Цікаво буде поговорити про Nokia. Поставки смартфонів цієї компанії впали на 60% і тепер становлять лише 2,3 мільйонів пристроїв або 11% ринку. Хоча в Україні ще досі багато людей довіряють фінському виробнику, але репутація компанії падає, а її смартфони погано продається в наслідок відсталості платформи Symbian. Цікаво чи вдастся кардинально виправити ситуацію при переході на Windows Phone. Вважаю що найблищим часом точно ні. 


4. Оновлення смартфонів на Bada та Sony Ericsson лінійки Xperia 2011

Цього тижня багато новин про компанію Samsung, і ось ще одна. В компанії Samsung пообіцяли, що оновлять всі Bada-пристрої до версії ОС 2.x, але при тому не уточнили термінів появи оновлення. Тобто не факт що всі пристрої на даній ОС будуть оновлені до кінця поточного року.  Але компанія заявила що першими почнуть обновляти пристрої, які були продані у Європі, що не може нас не тішити. А щодо самої Bada 2.0, то мене засмутило, що в цій версії немає анімованих шпалер, які обіцяли в новій Баді...

 

 

bada2

 

Цікавою також здалася заява компанії Sony Ericsson, яка пообіцяла оновлення смартфонів лінійки Xperia, які були представлені в 2011 році до версії ОС Android Ice Cream Sandwich, майже одразу після оголошення цієї нової версії ОС. І знову ця інформація приходить з коментаря одного з менеджерів компанії на адресу невеликого інтернет-ресурсу. Дивно, як у наш час поширюється інформація. Просто моментально. У цьому є як плюси, так і мінуси. На жаль, дуже багато менеджерів і представників компаній просто вводять юдей в оману і видають свої особисті філософські роздуми за плани компанії.

 

 

5. Intel припиняє розробляти MeeGo

А от завершити наш тижневий дайджест доведеться сумною новиною. За повідомленням Digitimes в Intel вирішили припинити розробку MeeGo і зосередитися на створенні апаратних рішень для Android та WP7. В офіційному коментарі Intel говориться, що компанія залишається прихильником платформи MeeGo, і ніяк не коментує ринкові чутки. Дивно, але в цій історії Intel вже нічого втрачати, тому що жодна компанія не планує виробляти планшети на MeeGo (а скільки обіцянок було раніше..). Хочеться підкреслити, що виробники, які раніше пропонували MeeGo, як альтернативу Windows на нетбуках, більше цього не роблять (ми можемо спостерігати це на прикладі компанії Samsung, яка відмовилась від цієї платформи).

 

Перший і останній телефон на MeeGo це смартфон від Nokia - модель N9, все ще не вийшов у продаж. Але в будь-якому випадку, навіть якщо він вийде, це нічого не змінить, оскільки CEO Nokia пообіцяв згорнути розробки MeeGo незалежно від продажів цього апарату. Навіть якби він був найуспішнішим телефоном всіх часів, в Nokia підтримувати цю ОС не стануть. Nokia зробила ставку лише на Windows Phone 7. І це, я вважаю, її дуже велика помилка. Їй потрібно було брати приклад з Samsung, яка виробляє смартфони майже на всіх існуючих платформах. Тоді у випадку непопулярності однієї з них, в Samsung завжди є шанс відмовитися від неї і збільшити виробництво смартфонів на іншій платформі.

 

Meego-RIP

 

Для MeeGo останній шанс полягає у підтримці спільноти, яка так і не змогла вирости до значного розміру. Але я вважаю що і в такому випадку потрібна якась компанія координатор, щоб впорядковувати розробку. Можливо, що хтось з нових виробників або невеликих компаній захоче використати напрацювання MeeGo у своїх телефонах, але цей сценарій дуже малоймовірний. На жаль, для того, щоб MeeGo був конкурентом сучасним ОС, таких як Android / iOS необхідні великі інвестиції. Компанії рівня виробників другого ешелону, просто нездатні інвестувати такі великі гроші. Та й створення гарної ОС, це тільки півсправи, як ми переконалися на прикладі WebOS і Palm.Необхідно вміти її продавати, а такого вміння у новачків точно немає. Є примарна надія що цю ОС викупить HTC або LG. Але для них більш вигідною виглядає купівля WebOS.

 

Виходить, що навіть якщо MeeGo не зникне у лічені місяці з ринку, то ми і не побачимо якого-небудь значного числа продуктів на цій ОС. Одна, дві моделі від незнайомих звичайному споживачу компаній, які явно поступаються функціонально звичайним телефонами великих виробників. І в результаті цю ОС чекає забуття. На жаль, без підтримки великих компаній MeeGo мертвий. І відмова Intel тягнути цей хрест на собі, зайвий раз підкреслює, що дана ОС вже не гравець на ринку. Правда вона так і не стала гравцем, оскільки продажів формально ще не було, а обсяг виробництва Nokia N9 настільки малий, що говорити серйозно про вплив на ринок смартфонів навіть в одній країні, не можна.

 

На мій погляд, MeeGo досяг відносної зрілості і міг у перспективі скласти конкуренцію як iOS, так і Android. В даний момент ця ОС однозначно виграє у того ж Windows Phone 7 Mango. Але в Nokia злякалися цього і вирішили прибрати конкурента WP7. На жаль, більше нічого доброго з MeeGo відбуватися не буде. Слід зазначити що деякі концепції що планувались у MeeGo знайшли своє втілення у ОС Android.

 

Спочивай з миром MeeGo...

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області