Новини

Тижневий аналітичний дайджест №3 (35 тиждень 2011 року)

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

iphone5-lost-graphic1

Минулого тижня сталось багато цікавих подій. Але найцікавішими з них виявилися вставка IFA 2011 у Берліні, продовження війни між Apple та Samsung, а також загублений у барі прототип нового Iphone. Тож давайте пригадаємо ці новини і спробуємо їх проаналізувати у нашому тижневому аналітичному дайджесті.

 

 

 

 

 

Виставка IFA 2011 у Берліні

Безперечно, топ новиною тижня є виставка побутової електроніки IFA у Берліні - це такий собі європейський аналог відомої американської виставки CES, яка щорічно відбувається у Лас-Вегасі. Але навідміну від CES, на берлінській виставці відбулось набагато менше анонсів новинок ніж на CES, що наочно доводить що наразі Європа технологічно відстає від США та Азії в технологічному плані.

 

ifa-2011

 

Ось деякі факти про виставку, щоб Ви змогли уявити собі що це за дійство:

 

IFA - міжнародна виставка побутової техніки. Виставка проходить з періодичністю раз на рік, починаючи з 1924 року. На сьогоднішній день виставка IFA є одним з найбільших заходів в своїй галузі, що проводяться на території Європи. Це наймасштабніша подія галузі, яка незмінно залучає провідних світових виробників і служить прекрасною платформою для розвитку бізнесу і розширення географії ринку збуту для її учасників. Слід зазначити, що в 2010 році виставка IFA відзначила своє 50-річчя.

Щорічно у виставці IFA 2011 беруть участь компанії з різних країн світу, таких як Австралія, Великобританія, Гонконг, Італія, Росія, Південна Африка, США, Японія, Канада, Туреччина, Франція та багато інших. Міжнародні експерти в області виробництва, розробки, продажу, ремонту та обслуговування електроніки і побутової техніки в рамках IFA 2011 представили свої новітні винаходи і унікальні розробки. Відвідувачі в свою чергу змогли познайомитися з такими новинками, як тривимірне телебачення, інтелектуальна електроніка, дізнатися про злиття телебачення та інтернету. Основною цільовою групою на виставці IFA 2011 виступили дистриб'ютори, виробники побутової техніки, дизайнери, представники оптової та роздрібної торгівлі. Участь у виставці IFA 2011 надає можливість учасникам продемонструвати свої інноваційні технології для виробництва споживчої електроніки і побутової техніки, розширити ринки збуту, знайти нових клієнтів, бути в курсі змін, що відбуваються в галузі, обмінятися досвідом та знаннями. Свою участь у виставці IFA 2011 підтвердили такі світові бренди, як ESPN, BM, BSH, Bosch, Siemens, Google.

 

Основні тематичні розділи виставки IFA 2011:
• IFA Home Entertainment (TV, DVD, домашні кінотеатри, домашні сервери та рекордери)
• IFA Audio Entertainment (HiFi, підсилювачі та акустичні системи, звук високої якості)
• IFA Home Appliance (велика побутова техніка, дрібна побутова техніка, техніка для кухні, електричні опалювальні системи)
• IFA My Media (відтворення зображень, фото, відео, MP3, комп'ютери, ігрові приставки та пристрої для зберігання інформації)
• IFA Public Media (TV-станції, радіо, обладнання для публічних музичних виступів і відеопоказів, професійні носії та ретранслятори)
• IFA Communication (телекомунікації, кабелі, навігація, мобільний зв'язок, IP, IT-рішення, антени)
• IFA Technology & Components (напівпровідники, поставки)

 

Виставка IFA 2011 була насичена проведенням різноманітних спеціалізованих конференцій, семінарів та лекцій. Провідними експертами галузі обговорювались нові технології обробки та розповсюдження інформації з демонстрацією новітніх засобів і винаходів у цій галузі. Серед заходів, що проходили в рамках IFA 2011, на які варто було звернути особливу увагу - конференція IFA TecWatch. У рамках IFA TecWatch 2011 були продемонстровані нові технології для перегляду фільмів у форматі 3D, які виключають використання спеціальних окулярів.

 

Статистика виставки IFA 2010:
Загальна виставкова площа склала 134 400 квадратних метрів, на яких розмістилися понад 1423 експонентів з різних країн світу. Згідно з оцінками організаторів виставку IFA 2010 відвідало 235000 чоловік.


ifa-2011 2

 

Одною з дійсно цікавих речей на IFA можна назвати Asus Transformer 2, який буде продаватись з ОС Android 4. Він тоньший від свого попередника Asus Transformer, і має всі шанси повторити його успіхи у продажах. Це дійсно цікавий і неординарний девайс на основі нового чотирьохядерного процесора NVIDIA Kal-El (Tegra 3).

 

ASUS-Eee Pad-Transformer-2

 

Але повернемось до мобільних пристроїв. Давайте проаналізуємо, чи багато Ви знаєте саме європейських компаній, що випускають стільникові телефони або смартфони? Мені на думку щось нічого не приходить... Був SIMENS, але сумна правда в тому що він БУВ. Була Ericsson, але зараз це Японсько-Шведський концерн Sony Ericsson, у якому частка Sony переважає. Був Alcatel, але його викупили китайці. Був мобільний підрозділ Bosh, але він закрився. Ще якось тримається Sagem, але переважна більшість читачів навіть не знають такої марки. Nokia з кожним днем все більше йде на дно. Ось така невесела ситуація з європейськими виробниками.

 

В той же час як американські та азіатські компанії ростуть та отримують надприбутки - це зокрема Apple, HTC, Samsung. Цікаво почути Вашу думку, чому саме європейський мобільний бізнес вимирає?

 

 

Apple проти Samsung - війна патентів триває

 

Все ще триває патентна війна між Apple та Samsung. Хто не в курсі, можете перечитати останні новини по цій темі:

 

Війна гігантів. Чим загрожує Apple залежність від Samsung?

Apple добилася заборони продажів Galaxy Tab 10.1 в Європі обманом?

Samsung змусили прибрати новий планшет з виставки IFA 2011

Продажі пристроїв Samsung продовжаться на всій території Європи

Apple знову редагує фотографії гаджетів Samsung

 

apple-vs-samsung

 

Що змінилось в ситуації за останній тиждень? Якщо у день відкриття IFA у Берліні на стенді Samsung можна було побачити Samsung Tablet 7.7, то вже на наступний день він безслідно зник. Винною у цьому виявилась компанія Apple, яка скористалась тим, що у Німеччині не потрібно дозволу суду для того чтобы вилучити певний продукт з продажу або виставки - достатньо лише подати позов або мати на руках попереднє заключення. Samsung "повезло", що крім Tablet 7.7 у них в запасі є ще Tablet 8.9, до якого Apple претензій немає, тож він продовжував прикрашати виставкові стенди компанії Samsung.

 

Дивує те, що в Samsung офіційно ніяк не коментують дану ситуацію. Але серед спеціалістів існує думка що Samsung добре підготувався до цієї війни. Зауважте що у Samsung з'явилася ціла лінійка різних пристроїв з різною діагоналлю екрана. І в той час як Apple підроблячи малюнки в позовній заяві до суду добивається заборони продажу якоїсь певної моделі, Samsung в той же час успішно продає інші (ну звичайно не так успішно, як Apple :) ).


В той же час Samsung готує удар у відповідь, і коли у Apple з'явиться планшет з невеликою діагоналлю екрану, Samsung зможе заявити, що були скопійовані їх напрацювання. Як завжди, виявилось що все геніальне просте. Хоч усе це здається якимось безглуздям, тим не менше воно якимось незрозумілим чином працює. Що тут ще скажеш, одним словом - юриспунденція.Прототип Apple iPhone 5 загублено в барі. Знову. Історія повторюється.

Як непевне усі пам'ятають, минулого року в барі співробітником Apple було втрачено прототип тоді ще не анонсованого смартфону Iphone 4. Офіційна версія - він був там випадково забутий, хоча багато хто вважає що це був своєрідний маркетинговий хід для того, щоб підігріти цікавість аудиторії до новинки, що в Apple дуже люблять.


 

iPhone-5-lost

 


Як ми можемо спостерігати зараз історія повторюється. У різних ЗМІ з'явилась інформація про те, що співробітник Apple влітку 2011 року втратив в одному з барів Сан-Франциско ще не оголошену модель Apple iPhone. Якщо роком раніше фото такого апарату одразу зявились на одному із сайтів і прототип отримав докладне висвітлення, то зараз ніякої інформації про телефон немає. Все це до недавнього часу було схоже на грамотний PR перед запуском продукту, який відбудеться в найближчий місяць.


Але історія може виявитися правдою, враховуючи те, які подробиці починають спливати. У блозі газети San Francisco Weekly з'явилася стаття, в якій стверджувалося, що до людини, яка знайшла прототип iPhone 5, під виглядом поліції заявилася служба безпеки Apple, а також те, що вони провели огляд будинку та його машини. У США це є кримінальним злочином, ніхто не може вриватись у приватний будинок і представлятися поліцією.


Складно проаналізувати цю історію, настільки абсурдною вона виглядає. Ну не віриться що співробітникіи Apple випадково так часто втрачають телефони у барах. Особливо якщо взяти до уваги добре налагоджену систему безпеки Apple. Це не просто неможливо, і вірогідність такої події вкрай мала. На мій погляд, все-таки це якийсь PR, але тут виникає інше питання, кому і для чого він потрібен. Як Ви вважаєте?

 

Чекаємо на Ваші коментарі, будем раді пофілософствувати на ці та інші питання.

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області