Статті

Що таке WIFI? Детально про технологію WIFI.

Часто обираючи який мобільний телефон чи смартфон придбати у довгому списку характеристик апарату багато з нас помічали напис «Підтримка Wi-Fi». Зазвичай ми не загострюємо увагу на цьому факті і концентруємося більше на таких якостях як, наприклад, роздільна здатність екрану, якість фотокамери, потужність процесора або мультимедійні можливості. Характеристики Wi-Fi, як правило, відходять на другий план. А даремно, адже зараз технологія Wi-Fi заполонила увесь світ, і без неї важко було-б уявити сьогодніше життя. Так що ж таке Wi-Fi?

 

 

Термін Wi-Fi є скороченням від «Wireless Fidelity» і перекладається приблизно як «бездротова точність» або навіть «відданість». Суть цієї технології - передача даних і створення локальної мережі між портативними пристроями, комп'ютерами і схожими пристроями знаходяться в зоні покриття Wi-Fi, яке зазвичай охоплює «пляму» до 100-200 метрів.

 

В основі Wi-Fi лежить протокол передачі цифрових даних використовує високочастотний діапазон радіохвиль 2,4 ГГц, стандарту IEEE 802.11. Цей стандарт має варіанти:

 

  • IEEE 802.11a
  • IEEE 802.11b
  • IEEE 802.11d
  • IEEE 802.11e
  • IEEE 802.11f
  • IEEE 802.11g
  • IEEE 802.11h
  • IEEE 802.11i
  • IEEE 802.11j
  • IEEE 802.11n


Найпоширенішими з них на сьогодні є 802.11b / g і 802.11n. Перший дозволяє обмінюватися інформацією зі швидкістю 54 Мбіт / с на частоті 5 ГГц, специфікації 802.11b / g використовують діапазон 2,4 ГГц і мають швидкість передачі даних як 54 Мбіт / с так і 11 Мбіт / с. Але це не межі можливостей, існує також і стандарт 802.11 Super g підтримує 108/Мбіт/с.

 

Слід зазначити що одночасно з Wi-Fi повноцінний розвиток отримує і WiMax - модернізована технологія Wi-Fi володіє більш довгою "рукою", у цьому випадку зона покриття сягає вже 400 і вище метрів.

 

З чого складається зона покриття Wi-Fi? Центром її є так звана точка доступу (Access Point), яка утворює територію радіусом до 100 метрів, її ще називають хот-спот або зона Wi-Fi. Точкою доступу мається на увазі спеціальний пристрій - роутер-маршрутизатор, підключений до домашнього комп'ютера або сервера організації звичайним Ethernet-з'єднанням. Ці пристрої можуть бути як внутрішніми:

 


так і зовнішнього типу:

 

wifi-wap54gpe


Передбачено також винесення ретранслює антени назовні, наприклад на дах будинку.

 


Для чого використовується ця технологія? У всьому світі Wi-Fi використовується для створення локальної мережі для переносних і мобільних пристроїв, як удома так і на підприємствах:

 

Схема функціонування WIFI мережі

 

1. Сервер

2. Точка доступа

3. WiFi адаптер

4. Пристрій локальної мережі

5. Пристрій локальної мережі


Мета - доступ з мобільних пристроїв до мережевих можливостей або інтернету. Саме завдяки останньому, зараз спостерігається бум на Wi-Fi по всьому світу.

 

Які пристрої можуть приймати Wi-Fi сигнал? Фактично будь-які сучасні комп'ютери, ноутбуки, смартфони або комунікатори. Якщо пристрої випущені декілька робків назад, то вони повинні бути відповідним чином оснащені. Так, для сучасних ноутбуків використовуються вбудований WIFI, а для старіших моделей використовуються Wi-Fi-картки з інтерфейсом PCMCIA:

 


Для стаціонарних ПК передбачені Wi-Fi PCI-адаптери, хоча в дорогих сучасних ПК wifi модуль, як правило, присутній на материнській платі.

 


Інтерфейс USB також не залишився осторонь від просунутої технології, варто лише підключити до цього разьему Wi-Fi USB-адаптер:

 


Сучасні смартфони і КПК як правило вже мають вбудований модуль Wi-Fi. Всі ці пристрої служать приймачами сигналу, що надходить від точки доступу, хоча в деяких випадках передбачено контакт пристроїв і без наявності точки доступу, але в цьому випадку набір можливостей буде мінімальним.

 

Це все добре, але давайте розберемось і вирішимо в чому ж переваги цього типу бездротового зв'язку на відміну від старих-добрих Ethernet-кабелів.

 

Переваги видно неозброєним поглядом. 

Поперше це мобільність. Ви можете пересуватись зі своїм смартфоном у межах дії WiFi сигналу і спілкуватись по ньому через Skype, або переглядати інтернет сторінки. 


При побудові WIFI мережі не потрібно тягнути кабеля до пристроїв, отже побудувати таку мережу набагато простіше. Та й обслуговувати також.

 

З точки зору адміністраторів мереж, їм тепер не потрібно пам'ятати куда ведуть купи мережевих кабелів, це безсумнівно перевага. Для Wifi мережі потрібен сервер та кілька роутерів розкиданих по поверхах, і в той же час у кабінеті незвична просторість без купи кабелів на стінах.

 

Недоліки - це кошти на модернізацію WIFI, але тут ситуація щороку покращується і пристрої WIFI невпинно дешевшають.

 

Другий недолік це те, що швидкість звичайного Wi-Fi-з'єднання ще далека від стандарту  кабельного з'єднання 100 Мбіт/с . А багато де кабельні мережі взагалі підтримаують гігабітне з'єднання.

  

Тим не менше, для створення домашньої локальної мережі - Wi-Fi те що треба. Ви отримуєте можливість пересуватися по будинку і за його межами з ноутбуком або смартфоном без всяких шнурів, при цьому завжди залишатися в мережі і в інтернеті.

 

З точки зору власника КПК або смартфона з підтримкою Wi-Fi - наявність даної якості також привід порадіти, і ... заощадити. Розвиваємо думку далі. Багато хто з нас, гуляючи по своєму місту, в ресторанах, кінотеатрах або тому-таки «Макдональдсі» помічали значок (лого) WiFi на двері.

 


Він говорить про те що даний заклад або територія знаходиться в зоні покриття Wi-Fi. Найчастіше, якщо наприклад йдеться про бари, паби та ресторани швидкої їжі, наприклад «Макдональдс», в них доступ в інтернет через Wi-Fi безкоштовний - приходьте з ноутбуком, жуйте гамбургер і «фільтруйте» Google. А якщо ви прийшли з смартфоном, крім доступу до інтернет вам буде доступна і технологія VoIP-інтернет-телефонія що виявиться дуже доречною.

 

Наприклад, ваш телефон виявив зону Wi-Fi-покриття, а враховуючи те що у вашому пристрої встановлений Skype або щось подібне, вам приходить в голову подзвонити людині що знаходиться дуже далеко, наприклад в іншій країні. Ви набираєте його номер і розумний пристрій здійснить дзвінок не використовуючи шалено дорогий GSM-тариф, а WiFi інтернет-трафік і Skype.

 

Звичайно, точок Wi-Fi-покриття в Україні ще не дуже багато і головним чином вони зосереджені у великих містах. Але їх кількість стрімко зростає в геометричній прогресії, і не тільки в столиці.У столиці країни, практично всі центральні райони знаходяться в зоні покриття хот-спотів, але і це вже немало. Також багато закладів культурно-громадського характеру - кафе, ресторани, кінотеатри, готелі, вважають справою честі відкрити власну точку доступу Wi-Fi, але оскільки мало хто з нас помічає цей приємний бонус пропонований улюбленим кінотеатром, в інтернеті існують сайти що містять каталоги безкоштовних точок доступу Wi-Fi http://www.anchorfree.com/. На подібних сайтах хот-споти класифікуються за такими параметрами як великий магазин, близькість до вокзалу чи до станції метро. Існує і купа приватних каталогів, перелік яких вам видасть будь-який пошуковик.

 

Вже зараз спостерігається тотальний перехід на цю справді потрібну і прогресивну технологію, у всіх типах електронних пристроїв - від МР3-плеєрів до офісної апаратури. Колись фішка сезону - Bluetooth завдяки своєму розповсюдженню в кінці-кінців став найдемократичнішим засобом «ближнього» зв'язку, ця ж доля неминуче чекає і Wi-Fi, тим паче потенціал у нього більший. За кордоном, наприклад в США і Європі, насиченість Wi-Fi така, що це стало основою цікавого захоплення нудьгуючих західних шукачів пригод під назвою «варчакінг» або ж Wi-Fi-hunting. Берете з собою смартфон, сідайте за кермо велосипеда або авто і вперед на пошуки хот-спотів. При виявленні оних вашим «пошуковим» пристроєм, позначаєте це місце, наприклад накресливши крейдою знак на асфальті і мчіть далі. Найчастіше по шляху трапляються домашні Wi-Fi-мережі, взагалі не захищені жодним із засобів шифрування, але я сподіваюся ви не станете завдавати зло їхнім власникам, а лише запишіте у свою базу ще одне місце безкоштовного інтернету, а може просто завантажите з його харда улюблений фільм!

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області