Статті

Інтернет з протоколом Docsis 3.0 від Воля: реальне тестування

Docsis 3.0Пропозиція безкоштовного користування інтернетом, в тестовому режимі від ВОЛІ на швидкості 150 Мбіт на секунду, як не крути, є дуже привабливою. Тому перевірку можливостей Docsis 3.0. вирішив на потім не відкладати. З радістю ділюся результатами. Одразу скажу, що вони досить позитивні.

Почав з легенького. Відкрив на хромі десь два десятки сайтів з важкою анімацією. Наявність 6 гігабайт оперативки дозволяє влаштовувати такі випробування. Сторінки завантажувались миттєво, навіть коли я спробував прискоритися і відкривати їх швидше. Перший тест пройшов нормально. Скажу відверто, якби сторінки гальмували, далі тестування навіть не продовжував би.

17.08.2011 Vygovskogo

 

Потім вирішив трохи пограти у онлайн-ігри WorldofWarcraft та Counter-Strike. За годину побував на 6 різних серваках, пінг вище 20-22 мс практично не піднімався – наскільки знаю, таких показників для захопливої гри вистачить навіть самому вимогливому геймеру. І якщо провайдерів з низьким пінгом у Львові вистачає, то стабільністю можуть похвалитися далеко не всі. У ВОЛІ на Docsis 3.0. протягом всього тижня пінги були не лише низькі, а й стабільні, що не може не радувати. 

Наступним кроком став експеримент з онлайн-відео. Зробив основну ставку на YouTube, оскільки саме цей ресурс дозволяє мінімізувати ризик гальмування через недостатньо потужний сервак. Почав з перегляду HD відео в стандарті 720p – політ нормальний, одразу ж перейшов до 1080i – відео все ще завантажується без гальмувань, 3-хвилинні ролики завантажуються повністю менше, ніж за одну хвилину. І ось останній бастіон – дивимось відео в стандарті 1080p. З цим також не виникає проблем. Далі вже рухатися нема куди, більш крутих стандартів ще не придумали: і той самий Blu-Ray є лише його різновидом. Та для чистоти експерименту продивився і декілька BD роликів – результат позитивний. Для тих, хто з певних причин не поважає YouTube, протестував RuTube,  а також на потужному німецькому ресурсі myvideo.de  Ставимо ще один плюсик, на цей раз вже побільше, і рухаємося далі.

 

17.08.2011 Vygovskogo 2

 

Наостанок залишив найважливіше – скачування великих і дуже великих файлів. Зайшов на ex.ua. Там можна знайти будь-який фільм в тисячі різних варіацій від 800 мб до 50-60 Гб. Оскільки тестуємо не діал-ап, а Інтернет зі швидкістю 150 Мбіт, поставив завантажуватись «Люди ікс. Початок» у BDrip. Цей невеличкий фільм тривалістю 1 година 45 хвилин потягнув на 44 гігабайти. І ось тут нова технологія показала себе у всій красі: процес завантаження тривав всього-навсього 62 хвилини. В процесі скачування швидкість варіювалась від 110 до 135 Мбіт. Такий результат дуже сильно потішив, і я перейшов до торрентів. Не буду перелічувати скільки серіалів, які я скачав особисто для себе, і скільки для родичів/друзів, в яких Інтернету взагалі немає чи є, але дуже повільний. Наведу лише загальну статистику: швидкість скачування не падала нижче 13 мегабайт/c, іноді доходила до 19 мегабайт/с. Якщо в мегабітах, то отримаємо результати від 105 до 150 Мбіт відповідно. А це означає що заявлену максимальну швидкість спостерігати час від часу досить реально. Аплоадпостійно тримався на рівні 3 Мбіт. Це не дуже багато: але навіть при супервисокій активності цього на диво вистачає, щоб підтримувати біль-менш адекватний рейтинг.

Якщо підсумовувати результати, то я приємно вражений. Третій Docsis дійсно виявився напрочуд швидким та надійним. Як на мене ця технологія ідеально підходить, як для геймерів, так і для потужних «качків», що завантажують щомісяця більше терабайту і звичайно для звичайних людей, які хочуть, щоб сторінки чи інші сервіси працювали миттєво. Широко розрекламований ВОЛЕЮ стандарт виявився дійсно прогресивним, і тепер я маю повне право казати всім знайомим, що в мене найшвидший Інтернет у всьому Львові та ще й за нормальну ціну.

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області