Статті

iCloud - що це таке?

Сьогодні iCloud є чи ненайпопулярнішим словом в інтернеті - багато хто його використовує, його чути з екранів ТВ. Це слово часто зустрічається з такими словами як хмарні чи то захмарні обчислювання. Але чи всі усвідомлюють що це насправді таке. Розібратись що насправді собою являє Apple iCloud Вам допоможе наша стаття.

Як відомо Apple вже офіційно анонсувала запуск iCloud на WWDC 2011. Отже, давайте розберемось що собою являє iCloud.

  

 

iCloud - це інтернет-сервіс з підтримкою push-технологій, створений компанією Apple . Сервіс створений в якості заміни платного онлайн-сховища MobileMe . Вперше був представлений 6 червня 2011 в режимі бета-тестування для розробників. Для користувачів сервіс стане доступний восени 2011 .

Сервіс iCloud представляє реалізацію « хмарного зберігання »даних, отримати доступ до яких можна з пристрою користувача по мережі Інтернет з використанням універсального ідентифікатора Apple ID , наявного у кожного покупця iTunes Store . Кожному користувачеві безкоштовно надається 5 гігабайт дискового простору для зберігання електронної пошти , документів і резервних копій файлів.


Також, сервіс надає можливість автоматичної синхронізації з вашою медіатекою в плеєрі iTunes , дозволяючи зберегти за допомогою iCloud вашу музику, книги та програми. Музичні композиції будуть скановані в медіатеці ваших пристроїв і по знайденим збігам з 18 мільйонів треків в магазині iTunes Store, через сервіс iTunes Match, перенесе їх у ваш профіль. Використання iTunes Match, обійдеться в $ 24,99 на рік [2] , для Росії даний сервіс буде недоступний.


App Store і iBookstore дозволяють завантажувати придбані програми та книги на всі пристрої користувача, не обмежуючись тим, з якого здійснювалися покупки. Apple додала можливість переглядати історію покупок і завантажувати звідти будь-які програми або книги на будь-який пристрій користувача під управлінням операційної системи Apple iOS .


iCloud - дозволить користувачам зберігати дані на інтернет-серверах Apple і автоматично синхронізувати файли з усіма пристроями користувача - комп'ютерами, смартфонами, планшетами та іншими гаджетами. iCloud автоматично буде надсилати нові документи з Ваших пристоїв у «хмару». Крім документів і фотографій, в «хмарі» Apple буде зберігатися музика, куплена в iTunes Store. У плеєрі iTunes з'явиться розділ в якому можна бачити пісні, придбані користувачем з інших пристроїв. Цю музику можна буде завантажити і відразу ж прослухати. До цих пір придбана в iTunes Store музика зберігалася лише у фонотеці користувача на комп'ютері та мобільних пристроях.

 

Apple не винайшла щось нове. Наразі вже існують онлайн-служби для зберігання музики та інших даних, це Amazon Cloud Drive, Google Music, тощо. Але вони вимагають, щоб користувач самостійно завантажив свою музику на сервери, що у випадку з великою фонотекою займає чимало часу. В той час як Apple може запропонувати більш зручний варіант - сканування музичної колекції користувача та відтворення її копії на серверах компанії з використанням бази сервісу iTunes Store. Головна особливість iCloud полягає в принципі роботи сервісу, який зможе просканувати жорсткий диск користувача та сформувати онлайн-бібліотеку з треків, які точно сподобаються користувачеві.

 


Підтримка iCloud буде інтегрована в iOS 5. Обсяг сховища даних складе 5 Гб (сюди не входять придбані програми мов та фотографії). Крім цього за окрему плату $ 24,99 на рік доступна функція, що дозволяє «перемістити» локальну фонотеку користувача в «хмарний» сервіс.

iCloud прийде на зміну службі MobileMe, яка використовувалася для синхронізації закладок, листів і документів між пристроями. На відміну від MobileMe, користування якою коштувало 99 доларів в рік, сервіс iCloud буде безкоштовним.

У бета-режимі сховище запрацює вже сьогодні, але наразі воно доступно тільки розробникам. Для користувачів iCloud відкриють восени.

icloud-logo4

Деякі експерти ринку стурбовані тим, що запуск нового хмарного сервісу iCloud негативно вплине на розвиток ринку пам'яті NAND Flash. Це зрозуміло - навіщо купляти флешку якщо можна безкоштовно закинути всі файли на сервер і доступатись до них з любого місця.

 

За оцінками аналітиків IHS iSuppli, на частку компанії Apple доведеться близько 30% всієї споживаної флеш-пам'яті за підсумками 2011 року: каліфорнійський гігант використовує в своїх пристроях 5200000000 гігабайт пам'яті, тоді як весь ринок в 2011 році оцінюється в 18500000000 гігабайт. Експерти прогнозують, що в найближчі 2 роки Apple збереже свою частку на ринку NAND Flash, але до 2015 року вона скоротиться до 25%.

 

"На долю продукції компанії Apple, на зразок iPhone і iPad, доводиться непропорційно висока частка споживання флеш-пам'яті. Тому будь-який рух власників" яблучних "пристроїв у напрямку розвантаження дискового простору за рахунок онлайнового сховища iCloud призведе до зменшення попиту на фізичну пам'ять NAND Flash в майбутньому ", - вважає Ді Нгуєн (Dee Nguyen), аналітик IHS iSuppli.

 

Згідно з попередніми підрахунками, iCloud може скоротити потребу у вбудованій пам'яті на цілих 100 Гб в розрахунку на одного користувача iPhone, iPad і iPod Touch. У результаті цього постраждають виробники пам'яті.

 

 

 

Компанія Apple і звукозаписна студія Universal Music домовилися співпрацювати в рамках хмарного музичного сервісу iCloud. Таким чином, каліфорнійський гігант має домовленості з усіма 4 великими лейблами (Universal Music, EMI, Sony Music Entertainment і Warner Music Group), які будуть отримувати 58% виручки від реалізації музики, а 12% будуть відходити видавництву. Решта 30% дістануться Apple, передає ресурс Apple Insider.

Згідно з повідомленням газети Wall Street Journal, компанії Google, яка запустила в тестовій версії місяць тому подібний "хмарний музичний сервіс", у свою чергу, не вдалося укласти угоди з звукозаписними компаніями.

 

 

Завдяки програмістам сайту InfiniteApple стало відомо, що сервіс iCloud, використовує такі сторонні сервіси, як Windows Azure і Amazon. Думаю, що для багатьох користувачів це стало раптовим відкриттям, втім, самі програмісти InfiniteApple не очікували подібного, адже спочатку всі вважали, що Apple буде використовувати лише власні дата центри, для цього сервісу.


Програмісти InfiniteApple відправили кілька тестових пакетів і отримали у відповідь інформація, завдяки якій і стало відомо, що купертіновци вирішили використовувати сторонні сервіси:

PUT https://mssat000001.blob.core.windows.net:443/cnt/1234.5678 HTTP/1.1

HTTP/1.1 201 Created
Content-MD5: [redacted]
Last-Modified: [redacted]
ETag: [redacted]
Server: Windows-Azure-Blob/1.0 Microsoft-HTTPAPI/2.0
x-ms-request-id: [redacted]
x-ms-version: 2009-09-19
Date: [redacted]
Connection: close
Content-Length: 0

 

На прикладі цього пакету можна бачити, що Apple використовує сервіс Windows Azure, але крім нього іноді дані передаються на сервери Amazon. Також співробітники InfiniteApple повідомили про те, що сторонні сервіси використовуються для зберігання фотографій і більшості інших даних.

Подібна реалізація iCloud дозволить Apple сконцентруватися на розробці інших продуктів, виділяючи для них більше місця на власних серверах.

Не варто забувати, Apple співпрацювала з Microsoft ще в далекому 1997 році, коли Стів Джобс повернувся в свою компанію. Тоді він уклав з редмонцамі угоду, згідно з якою вони повинні були розробляти програмне забезпечення для Mac.

 

Ще хочеться зазначити, що анонс iCloud не обійшовся без скандалу. Невелика компанія iCloud Communications з Арізони стверджує, що Apple використовує її ім'я у назві нового сервісу для продажу схожих товарів і послуг. Як випливає з поданого позову, фірма iCloud Communications використовувала назву iCloud в «комп'ютерної та електронної передачі даних» задовго до того, як Apple представила власний хмарний медіасервіс.


Так як права iCloud Communications на торгову марку «iCloud» не викликають сумнівів, компанія зажадала, щоб Apple, крім припинення використання цього бренду, знищила всі друковані матеріали і відеозаписи, що містять згадка про iCloud. На додаток до цього, iCloud Communications вимагає виплати компенсації збитку, а також перерахування прибутку, яку Apple, можливо, отримала завдяки використанню хмарного сервісу з даними назвою.

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області