Статті

Android Ice Cream Sandwich - можливості нової ОС

Android-Ice-Cream-SandwichОстанніх пару тижнів були досить багатими на новини. Крім гучних анонсів від Apple, пошуковий гігант потішив Android-фанатів комунікатором Samsung Galaxy Nexus, який працює під керуванням нової ОС Android Ice Cream Sandwich (Android 4.0). Система є новою, але взагальному ніяких глобальних змін у ній немає, хоча в цій версії є багато невеликих удосконалень, які оптимізують інтерфейс і підвищують зручність роботи з пристроєми на цій операційній системі.

Перші зміни зразу помітні з екрану блокування, з якого можна швидко запустити камеру та переглянути панель сповіщень (Action Bar) не знімаючи при цьому блокування, а так само Roboto - нового шрифту який був створений для пристроїв, які оснащені дисплеями високої роздільної здатності.

 

lock-ics

lock-camera-ics

 

Нововведення Android Ice Cream Sandwich наступні:

 • Три віртуальні кнопки - Back, Home і Recent Apps - згруповані в System Bar (верхньої частини дисплея), який може ховатися в повноекранному режимі, наприклад, при перегляді відео. Таким чином, пристроям на ICS  не потрібні "залізні" кнопки, але це не означає, що всі нові апарати будуть їх позбавлені.
 • Face Unlock - ICS впізнає власника "по обличчю". Функція корисна, але бажаючі можуть використовувати старий добрий PIN.
 • Програми та ярлики можуть бути зібрані в папку, як це робиться на iPhone.
 • Android Beam - доступно тільки на пристроях з NFC-чіпом. Дозволяє обмінюватися контактами, фотографіями, відео і подібною інформацією з іншими сумісними пристроями.
 • Покращена багатозадачність. Кнопка Recent Apps дозволить перейти між завданнями зі списку в статус-барі, які з'являються у вигляді списку з іконками. Для перемикання на іншу програму достатньо натиснути потрібну іконку.
 • Віджети можуть змінювати розмір (не всі).
 • Список програм в основному меню перегортуються горизонтально. Віджети винесені в окрему вкладку.
 • Новий движок голосового введення став більш точним і забезпечує нові можливості.
 • Новий додаток People - щось схоже на хаб People з ОС Windows Phone, надає інформацію з профілю.
 • Новий браузер швидше промальовує сторінки, його продуктивність зросла аж на 220%, в порівнянні з Android 2.3, а швидкість движка JavaScript V8 збільшилася більше ніж на 35%. Браузер може тепер відкривати до 16 вкладок і надає режим офф-лайн читання (зберігає сторінки повністю).
 • Поліпшена клавіатура і перевірка орфографії.
 • Поліпшені календар та електронна пошта (дозволяє "перегортати" листи).
 • Система контролю за трафіком (можна дізнатися які додатки споживають більше всього трафіку) з можливістю завдання ліміту
 • Покращена камера, включаючи режим зйомки "панорама", функція time-lapse (зйомка здійснюється з уповільненою частотою кадрів)
 • Перероблені фотогалерея та редактор фотографій
 • Системний шрифт Roboto оптимізований для дисплеїв вискої роздільної здатності.
 • В Android 4.0 Google реалізована функція зняття скріншотів силами операційної системи.
 • Під час вхідного виклику можна скористатися функцією швидкої відповіді: зсунувши повзунок блокування вгору ви отримаєте доступ до заготовлених шаблонів повідомлень і зможете відправити їх по СМС

Android Ice Cream Sandwich 4.0 SDK вже доступний для завантаження з офіційної сторінки Android. Першим апаратом з ОС Ice Cream Sandwich, як нам відомо став Galaxy Nexus, про можливість поновлення старіших пристроїв наразі нічого невідомо, хоча ті з них, що використовують Gingerbread цілком здатні працювати і з ICS, що само по собі вже обнадіює.

 

{youtube}-F_ke3rxopc{/youtube}

 

allapps-ics

calendar-widget-ics

 contact-call-ics

tts-ics

 usage-all-ics

usage-maps-ics

browser-ics

contact-email-ics

camera-ics

gallery-edit-ics

beam-ics

face-unlock-ics

 

Так само, ви можете подивитися повну презентацію Google Galaxy Nexus/Android Ice Creams Sandwich, яка триває 57 хвилин:

 

{youtube}Ts5WBm0tXzI{/youtube}

 

Висновок

 

Радує, що компанія Google постійно удосконалює свою вдалу ОС Android. Android Ice Creams Sandwich - не можна назвати революцією, це скоріше всього вірне покращення попередньої версії, з купою різних доробок. Радує заява Google, ща дану ОС легше буде портувати на пристрої легше ніж це було у свій час зробити з Android 2.3. Ну що ж лишилося глянути на фінальний примірник даної ОС і ретельно її протестувати.  

 

Стаття підготовлена за матеріалами: developer.android.com

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області