Статті

«Укртелеком» може залишитися без 3G

3g_kyivstar«Укртелеком» тільки на початку травня остаточно перетворився з державної на приватну компанію. А новий власник уже готується здійснити перші радикальні кроки.

Відразу кілька співрозмовників повідомили «Коментарям» про те, що власники "Укретелекому" можуть найближчим часом прийняти рішення про продаж 3G-підрозділу компанії - філії Utel.

Один зі співрозмовників редакції повідомив, що менеджмент «Укртелекому» і «Київстару» вже обговорюють варіанти угоди. Президент «Київстару» Ігор Литовченко не підтвердив і не спростував цю інформацію "Коментарям". «Зателефонуйте до Utel», - порадив він. Новий власник національного оператора - австрійський інвестфонд EPIC також не зміг надати конкретної відповіді. «Я можу вам сказати, що ні в якому напрямі ще не було прийнято рішень. Ми будемо розглядати різні сценарії... У червні ми проведемо загальні збори товариства, зустрічі акціонерів, ради директорів, а потім ми зможемо почати реалізовувати план дій», - заявив «Коментарям» керуючий партнер EPIC Петер Гольдшайдер.

kyivstar-ukrtelecom


Можливо, в EPIC не випадково акцентують увагу на цих заходах. Відзначимо, що «Укртелеком» нещодавно оголосив про проведення зборів акціонерів 14 червня. Одним з пунктів на порядку денному стоїть «Прийняття рішення про вчинення значного правочину».

«Укртелеком» запустив мережу Utel у кінці 2007 року, отримавши за розпорядженням уряду ліцензію на стандарт зв'язку UMTS в діапазоні 2ГГц, яка залишається ексклюзивним дозвільним документом і до цього дня. При запуску мережа працювала тільки в містах-мільйонниках, а зараз охоплює всі обласні центри, курорти та інші населені пункти. За даними iKS-Consulting, Utel обслуговував у березні 674 тис. абонентів, що не є багато порівння з "великими" операторами.

Представники галузі вважають, що продаж 3G-підрозділу буде логічним кроком з боку нових власників, тому що дуже складно зробити успішний мобільний бізнес, якщо на руках є тільки 3G-ліцензія, без 2G. «Цінність 3G в тому, що вона повністю поєднується з 2G-пристроями і послугою мобільного голосу. Тобто 3G це певне доповнення до GSM-мережі, в першу чергу», - говорить керівник одного з мобільних операторів. На минулому нещодавно в Києві прес-конференції в Києві Гольдшайдер висловлював жаль з приводу того, що в 2003 році держава продала російській «Системі» частку в UMC (нині «МТС Україна»). Якби цього не відбулося, то «Укртелеком» мав би зараз повний "асортимент" стандартів зв'язку.

Аналітик ІК BG Capital Олександр Паращій вважає, що було б не погано через продаж Utel повернути хоча б ті інвестиції, які були вкладені в будівництво мережі. За даними річного звіту «Укртелекому», за період з 2007 по 2009 роки в мобільний зв'язок було інвестовано близько 1,067 млрд. грн. Відзначимо, що ця сума становить десяту частину від суми операції з продажу національного оператора компанії EPIC. Вона заплатила Фонду держмайна 10,6 млрд. грн. Співрозмовник в одному з великих операторів також говорить про те, що Utel можна грубо оцінити в 10% від вартості всього «Укртелекому». Хоча до його приватизації, менеджери з мобільних операторів постійно твердили, що 3G-ліцензія - це найцінніше, що є у держкомпанії.

3g_kyivstar


Паращій звертає увагу на те, що ліцензію на 3G отримував не Utel, а «Укртелеком», що може ускладнити процес виведення філії в із загальної структури оператора, перетворення в окрему компанію і подальший її продаж.

«Частотна ліцензія може бути виведена в окреме підприємство. Це дозволяють нещодавні законодавчі зміни», - висловлює іншу думку народний депутат Юрій Мороко.

Директор київського інтернет-провайдера SUMTEL Максим Євдокимов вважає, що купівля Utel не дозволить «Київстару» у найкоротші терміни помітно збільшити виручку. «3G мережу доведеться розвивати по всій Україні. А це досить суттєві витрати», - говорить він. За його словами, вартість Utel та ефективність його бізнесу залежить від того, чи буде дана якась гарантія ексклюзивності. «Якщо НКРЗ на наступний день після продажу Utel оголосить конкурс на нові ліцензії UMTS, то цінність мобільного актива різко зменшиться. З іншого боку, якщо у покупця буде впевненість в тому, що протягом півтора років ситуація з ліцензіями не зміниться, то він міг би за півроку добудувати мережу 3G і вже почати на ній непогано заробляти», - припускає Євдокимов. Він також не виключає, що більше шансів на придбання Utel у результаті може опинитися у двох інших мобільних операторів - «МТС» і «Астеліт» (life:)). Хоча представники цих компаній подейкують, що їм буде легше власну мережу запустити з нуля, ніж купувати компанію в «Укртелекому».

Джерело: proit.com.ua
Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області