Статті

Nokia на Windows Phone 7: суміш інформації

nokia-microsoft-logoГоловний аналітик Mobile Research Group Ельдар Муртазін поділився певною інформацією щодо новинок Nokia на Windows Phone 7. Наразі ця тема дуже актуальна, оскільки останні телефони і смартофни від фінського виробника суттєво втратили в якості та надійності, а цими показниками раніше завжди славилася компанія. Тим більше що останні прогнози Муртазіна щодо майбутнього Nokia справджувались майже на 100%. Сподіваюсь, що завдяки новій платформі Nokia вдастся повернути до себе частину втрачених фанатів цієї марки.


nokia-windows-phone-7

Плани Nokia щодо WP7 - 4 пристрої в розробці

У Microsoft є специфікації на пристрої що розробляються під Windows Phone 7, так звані шасі. У даний момент все різноманіття пристроїв, доступних на WP7 дуже схоже один на одного - у них однакова функціональність. За це можна сказати спасибі WP7 і відсутності кастомізацій. У телефонах однакові процесори, платформа від Qualcomm і як результат, апарати мають дуже схожі характеристики та продуктивність. Сьогодні немає ніякої різниці апарат якого виробника купити, вони всі схожі один до другого, відмінності мінімальні (тип екрану, батарейка, матеріали корпусу тощо).


В кінці року виходить друга хвиля пристроїв, так зване шассі 2, в ньому зроблені певні послаблення специфікації щодо продуктивності пристроїв (процесор може бути не таким швидким). Але при цьому шассі 2 дозволяє додавати нові форм-фактори - наприклад, QWERTY-моноблоки з сенсорними екранами, саме те чим був відомий Windows Mobile в свій час. Всі відомі виробники, а саме HTC, Samsung, LG створюють такі моделі вже сьогодні, не відстають він них і інші компанії, навіть SE веде в цьому напрямку розробки.

Для Nokia цей напрямок абсолютно новий з багатьох причин, але головна і основна полягає в тому, що компанія довгі роки судилася з Qualcomm і історично є її антагоністом. Угода з MS і її вимоги змусили Nokia використовувати чипсети Qualcomm (сьогоднішні зразки побудовані саме на них і не використовують ніякі інші рішення, хоча в Nokia дуже не хотіли використовувати рішення від Qualcomm, але позиція MS в чьому питанні залишилась твердою).


За Nokia залишилася свобода вибору того, що саме вони будуть робити на шассі 2 і в компанії дуже жваво взялися будувати прототипи, причому це було зроблено ще до офіційного оголошення про можливу угоду з Microsoft. Елоп дуже хоче, щоб перші продукти з'явилися до різдва 2011 року, але швидше за все це буде кінець січня, або початок лютого наступного року.


Обмежені терміни викликали необхідність використовувати вже готові напрацювання в галузі дизайну, зокрема, той прототип, що тримав у руках Єльдар Муртазін, не що інше, як Nokia X7 з іншим екраном (WVGA) та чіпсетом QSD8250. Використання того-ж чіпсета, що і в більщості інших продуктів, вже представлених на ринку викликало багато питань. Чому власне не щось нове від Qualcomm? Відповідь була досить передбачувана - стартувати треба було з чогось і саме цей чіпсет був доступний на той час, тому почали роботу, буквально, як говориться, з коліс. На даний моменті, відповідно, прототипи цієї моделі найбільш готові, вони живі і на них можна подивитися і слкасти враження що саме таке  Nokia на WP7.


Цікаво, що X7 обрана просто по числовому індексу, як модель що найбільш підходить під вимоги MS - потрібна сімка в імені. Це такий собі жарт.

Корпус від Nokia X7, екран від нового постачальника (це не Samsung, екран не AMOLED, але все може змінитися, при цьому екран досить якісний). Дизайн пристрою запам'ятовується, так що тут ніяких нарікань немає. Підкреслю, що цей прототип фактично був важливий для того, щоб дуже швидко отримати працюючі зразки і вже відштовхуючись від них робити все інше.


Див на світі не буває і ця модель по всіх враженнях нагадує HTC Mozart - рівно ті ж функціональні можливості. Встановлено 8 мегапіксельну камеру з автофокусом і спалахом (нагадаю в нових моделях Nokia часто відмовлялися від автофокуса, навіть в нових флагманах, як напиклад Nokia E7). В принципі, на всіх WP7 від Nokia дорожче певного рівня камери будуть з автофокусом, цим вони будуть відрізнятися від Symbian продуктів і це обдумане рішення.


Ця модель планується першою до запуску на ринку. Фактично вона вже готова, так що в стандартному вигляді її можна буде запустити навіть восени. І ось тут виникає головне питання: чи дасть MS кастомізувати програмне забезпечення телефонів для Nokia? На даний момент позиція MS дуже проста - ніяких спеціальних преференцій для Nokia зроблено не буде. Якщо можливість кастомізації з'явиться, то вона буде надана для всіх. 


Тому W7 використовується як тестовий апарат, інженери компанії на ньому набивають свої руки, навчаються, тощо. У цілому Nokia отримує багато нового досвіду, який треба накопичити, вони вивчають безліч дрібних питань. Вчаться одним словом, в вчитись мабуть краще на перевірених речах.

Три інших апарати від Nokia - камера, QWERTY, дешевий тачскрін
Щодо інших апаратів на цій платформі то інформації по ним менше, але думаю вона буде не менш цікавою, хоча, можливо, і менш достовірною.

nokia-microsoft-logo


Nokia N8 у варіанті для WP7

В Nokia досить логічно припустили, що перенесення 12-мегапіксельної камери (або подібного модуля) на WP7 дасть їм перевагу, тому що наразі фоторішень на цій платформі немає. Для певної частини аудиторії це буде досить цікаво. Дизайн моделі буде базуватися на Nokia N8, але його зроблять помітно іншим, це одне із першочергових завдань (на даний момент дизайну немає, модель тільки на початковій стадії розробки). Друге ідеологічне рішення виглядає так - зробити цей апарат  самим потужним смартфоном на WP7 до моменту виходу в кінці першого - початку другого кварталу 2012 року. Це передбачає використання нової платформи від Qualcomm, двоядерного процесора і прискорювача Adreno 320. Але наразі в Nokia немає розуміння, які рішення і в які терміни від Qualcomm вони зможуть використовувати. Велика ймовірність того, що доведеться створювати цей апарат в мінімальні терміни на «старому» чіпсеті і потім випускати іншу версію. Щоб розуміти, що відбувається всередині, досить сказати, що специфікації телефонів змінюються щотижня в залежності від тієї інформації, що надходить після вивчення тих чи інших питань. Для Nokia це абсолютно нова тема.

У будь-якому випадку, пріоритетним напрямком є ​​робота над камерою для WP7, ця робота вже йде на повну. Тобто в компанії незалежно від конкретного продукту, адаптують камеру від N8 для платформи, що вже непогано, оскільки це дасть Nokia реальну перевагу.

QWERTY-моноблок з сенсорним екраном . Ще одна модель, яка створюється виходячи з передумов популярності Nokia E72 і того що ця лінійка досить успішна на ринку і по сьогоднішній день. Відповідно міграція власників моделей попередніх лінійок на нові рішення від Nokia буде досить легкою. Сенсорний екран, QWERTY-клавіатура, а також металевий корпус. Дизайн на даний момент невідомий, мабуть це буде одна з моделей, що спочатку розроблялась під ОС Symbian.

nokia-microsoft-partnership


Фішок як таких в Nokia додати до ОС не зможуть. Тому доведеться придумувати щось нове, буде напевно багато маркетингових термінів, які будуть пояснювати вже існуючі технології у варіанті від Nokia. Це, до слова, ключовий хід в області WP7 та маркетингу для продуктів від Nokia (W8 виняток, так як там об'єктивно камера буде фішкою апарата).

У компанії активно розробляють сервіс для корпоративних користувачів з якоюсь системою підписок. Мабуть він буде особливістю цього апарату (чи буде він доступний скрізь, наразі не відомо, як втім і сенс сервісу). Фактично, цей якийсь міфічний сервіс повинен стати USP(unique selling point) для апарату. Враховуючи, що це не може бути магазин додатків, то швидше за все щось пов'язане з хмарними сервісами, поштою тощо.

Термін виходу приблизно в березні, квітні. Обіцяють дуже конкурентну вартість на рівні 350 Євро. Це мета для даної моделі.

«Дешевий» тачскрін
У цій моделі ставка робиться на низьку вартість. Швидше за все це буде таке ж апаратне рішення як і W7, але з більш дешевими матеріалами корпусу, і відповіно зі значно меншою вартістю. Апарат повинен буде конкурувати з першим поколінням пристроїв, а також бути відмінним від апаратів інших виробників, але в своїй ціновій групі. Дуже доступний WP7 телефон. Думаю будуть здешевлювати камеру, до якого стану поки незрозуміло, швидше за все це буде камера без автофокусу.

Модель повинна з'явиться дуже швидко, фактично це початку року. Вона буде мати низьку вартість, більше про неї поки що невідомо.

Інші моделі
На основі W7 будуть робити флагман, це ясно і зрозуміло. Буде інший дизайн, прийнятна і непогана камера, але це вже друга хвиля пристроїв (якщо не встигнуть спочатку поміняти чіпсет і зробити його іншим, тут багато неясностей - мріють, що встигнуть і зможуть, але шанси наразі 50 на 50). Для фоторішення рівно та-ж сама історія, хочуть встигнути з новим чіпсетом, але як вийде поки незрозуміло. Якщо встигнуть, то модель буде одна. Якщо ні, то як і для W7 з'явиться оновлена модель з більш потужним залізом.


Крім описаних вище на 2012 рік заплановано 12 пристроїв. Їх розробка не почалася, в даний момент формується модельний ряд. Максимальний пріоритет віддається WP7, при цьому йде вивчення моделей на Android (від цього варіанту компанія так і не відмовилася, все залежить від продажів WP7 в першому півріччі 2012 року).

В Nokia основне завдання на даний момент знайти варіанти, як відрізнятися від інших виробників WP7 телефонів, так як це основа для успіху. Наразі крім камери нічого не знайдено. Щодо сервісів, наразі рано говорити.


Дуже багато зусиль портачено на маркетинг, на популяризацію, пояснення вже існуючих технологій під назвами, які будуть асоціюватися з Nokia і виключно з нею. Вихід саме такий.


На жаль, на Symbian поставлений хрест. Фактично ми побачили зліт цієї платформи на початку цього року (у сенсі кількості моделей, їх цікавості і так далі), в подальшому моделі будуть похідними, основні розробки будуть на WP7 або інших платформах. Близько 6000 розробників Symbian/Maemo покинуть компанію в найближчий рік, це наймасштабніше скорочення. До кінця життєвого циклу заплановано три серйозні оновлення для Symbian ^3. Так, у липні, на деяких ринках у серпні це буде PR2.0, потім в кінці осені проміжна версія і до середини 2012 року PR 3.0. Строки можуть змінюватися. Критичної маси змін для Symbian ^3 не планується, у компанії вважають, що будуть продавати телефони за рахунок низької ціни. При цьому аналогічний WP7 продукти коштуватимуть дорожче за їх аналоги на Symbian. Що й зрозуміло.


Наразі в Nokia не існує прототипів майбутніх пристроїв, розробка на початковій стадії. Стислі терміни змушують використовувати вже відомі рішення (дизайн). Його трохи змінюють, але ці зміни косметичні. Також, у компанії постійно змінюються плани, залежно від того, що Nokia дізнається про продукти, їх сумісності тощо. Терміни, ціна, позиціонування, специфікації продуктів можуть змінюватися і досить сильно. 

nokia-windows-phone7

Основні висновки щодо Nokia на Windows Phone 7:

- WP7 пристрої від Nokia будуть подібними за характеристиками з вже існуючими Symbian-смартфонами, але будуть коштувати дорожче за них. Вони будуть коштувати значно дорожче тому,  що апаратна база дорожче і для цієї ОС потрібно більше оперативної пам'яті ;

- Флагманський продукт від Nokia вийде, коли і інші виробники представлять свої флагмани на цій ОС. 

- Моделі тільки почали розроблятися, досвіду в Nokia в цій області немає, Qualcomm був ворогом компанії останні роки. Робота на тлі цього йде дуже повільно, є безліч проблем в комунікаціях;

- Nokia створює свої WP7 телефони в стислі терміни, тому дизайн буде схожий на ті моделі, що існують сьогодні на Symbian, це серйозний мінус. З іншого боку, це також вимагає використання вже готових чіпсетів від Qualcomm, аналогічні рішення інших компаній давно продаються на ринку;


Джерело

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області