Статті

Microsoft відмовляється від Windows Mobile 6.x. Що стане з смартфонами на базі цієї ОС?

Корпорація Microsoft призначила "дату смерті" Windows Mobile 6.x.

windows_mobile_ripЯк стало відомо, Редмонд не буде більше приймати нові програми для своєї мобільної ОС минулого покоління - Windows Mobile 6.x. Починаючи з 15 липня поточного року перестануть також прийматися будь-які оновлення існуючих додатків, а розробники не будуть мати можливості змінити ціну своїх додатків, метаданих, або будь-яку іншу інформацію. Єдина опція, яка залишиться доступною через службу техпідтримки - це можливість видалити з Windows Marketplace for Mobile власний додаток.

Що ж стосується статистичної інформації щодо кількості покупок та завантажень додатків - то в цій області ніяких змін не передбачається. Навіть після 15 липня розробникам будуть доступні всі необхідні звіти. Зміни також не торкнуться фінансових питань: всі грошові операції будуть відбуватися згідно з умовами угоди Windows Phone Marketplace Application Provider Agreement.

Таке рішення софтверного гіганта викликало цілком передбачувану негативну реакцію з боку розробників для платформи Windows Mobile. Вони вважають, що корпорація просто відвернулася від них.

Незважаючи на прийняте рішення, зміни поки що будуть ставитися лише до розробників; звичайні користувачі й надалі зможуть завантажувати будь-які додатки зі спеціального магазину на свої смартфони. Однак головне питання напрошується само собою: скільки часу залишилося у користувачів численних пристроїв на базі ОС Windows Mobile 6.x?

windowsmobilerip

Ентоні Уайзер (Anthony Wieser), директор компанії Wieser Software LTD , як і багато розробників вважає, що в Microsoft підійшли до цього питання "дуже негуманно". "Найбільш дратівливою ​​річчю з усієї цієї ситуації є те, як вони поступили з клієнтами, які купили програмне забезпечення", - говорить Уайзер. "Я навіть уявити собі не можу, хто тепер купить що-небудь на Windows Marketplace for Mobile під платформу 6.5, якщо всім стане відомо про те, що відбувається".

Містер Уайзер заявляє, що на даний момент існує ряд невирішених проблем з системою створення додатків для платформи Windows Mobile 6.x; деякі проблеми залишаються невирішеними через багато місяців! Але найгірше те, що деякі помилки, по всій видимості, так ніколи і не будуть виправлені.

Як приклад проблем з магазином додатків Ентоні Уайзер вказує на свою останню спробу оновити власний додаток в Windows Marketplace for Mobile. Після завершення процедури оновлення Уайзер виявив, що всі ікони і скріншоти його застосування зникли з магазину. Це стало для нього останньою краплею терпіння, і в квітні він вирішив написати листа генеральному директору Microsoft - Стіву Баллмеру. У листі містер Уайзер вказав цілих сім існуючих на той час проблем з Marketplace. На поточний момент в Редмонді усунули лише три проблеми, одна ніколи не буде усунена через припинення підтримки, доля інших трьох проблем все ще невідома.

20 квітня Стів Баллмер відповів на електронний лист Уайзера, пообіцявши, що його компанія "вирішить усі проблеми"; компанія, проте, не вирішила всіх проблем.

Директор Wieser Software LTD вирішив не обмежуватися листом керівництву корпорації, і скористався двома сертифікатами на технічну підтримку, запитавши допомогу у команди Microsoft Developer Support. Обидва запити були закриті раніше на цьому тижні з наступним відповіддю:

"З огляду на недавню заяву про припинення підтримки Windows Marketplace for Mobile, команда розробників повідомила нам, що вказана вами проблема розглядатися не буде. Вибачаємося за надані незручності.

Будь ласка, відвідайте форум для подальшого обговорення і пошуку можливих рішень даної проблеми.

- Шон (Shaun)

Керівник відділу підтримки розробників Windows Phone ".

Все, що відбулося дуже розчарувало і засмутило Уайзера. "Найгірше те, що немає ніякого зворотного зв'язку з розробниками, і невідомо коли і чи взагалі будуть усунуті знайдені помилки. Невідомо навіть чи намагається їх хтось усунути", - говорить Ентоні Уайзер. "Як розробник я засмучений. Як споживач - розчарований". Тепер містер Уайзер вирішив познайомитися з SDK Android, щоб почати розробляти програми для Google-смартфонів.

Західні ЗМІ спробували отримати коментар у Редмонда з приводу "смерті" Windows Mobile 6.x. Корпорація відмовилася давати офіційні коментарі з приводу планів і термінів існування магазину додатків для Windows Mobile 6.x, однак представник софтверного гіганта підтвердив плани щодо припинення прийому нових додатків в Marketplace з 15 липня поточного року. Тобто іншими словами, якщо ви є розробником або власником апарату на базі Windows Mobile 6.x - саме час "зійти з корабля". Спочивай з миром Windows Mobile.

Джерело: ozone

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області