Статті

Google може дистанційно витирати ПЗ з Android Market і телефону

android_appsНа цьому тижні Google видалила, як з Android Market, так і з телефонів на ОС Android деяке програмне забезпечення (ПЗ). 

Багато користувачів даної операційної системи не знали, що у Google э така можливість.

В данній статті я хочу розказати навіщо Google видалила дане ПЗ, яке вона мала на то право і чи законно це взагалі.

 

 

 

 

Відомості, про то, що Google залишає за собою право дистанційно видаляти додатки з телефону з'явилися в червні 2010 року (були видалені 2 додатки, які, по суті, не мали доступу ні до персональних даних, ні до системних інструментів). Видалення програм, які шкодять або порушують ліцензійні умови Google отримали таку цікаву назву, як "Android Remote Kill". З повідомлення в офіційному блозі Android Developers :

"З цього моменту і далі, ми будемо видаляти з Маркета додатки, які порушують угоди (Developer Distribution Agreement або Content Policy ). У випадку, якщо користувачі встановили на свої пристрої шкідливий додаток, ми так само розробили технології та процеси для дистанційного видалення встановлених додатків. Якщо додаток видаляється таким способом - користувачі отримують відповідне повідомлення".

Хоча деякі користувачі запевняють, що дистанційне видалення програм з телефону мало місце і раніше, але будь-яких документальних підтверджень, які викликають довіру, знайти не вдалося.

 

Ця можливість викликає спірні реакції – з одного боку, добре що Google може швидко відреагувати при виявленні шкідливих додатків і видалити їх, з другого боку це дає компанії можливість втручатися в персональний набір програм користувача і, можливо, в майбутньому зможе видаляти так звані «крякнуті» (взламані) програми.

 

Що до правової сторони цього питання: всі користувачі пристроїв на базі Android при першому запуску Маркета погоджуються з "Умовами надання послуг Android Маркета "в пункті 2.4 якого сказано:
"Компанія Google може виявити, що Продукт, який поширюється за допомогою Android Market, порушує Угоду розробника про розповсюдження чи інші юридичні угоди, закони, постанови і правила. Ви погоджуєтеся з тим, що в цьому випадку компанія Google залишає за собою право на власний розсуд віддалено вилучати такі додатки з вашого Пристрою".


Це означає, що Google видаляє додатки з Вашого телефону лище з Вашрї згоди.

 

trojan_android

 

В ідеалі це хорошийй спосіб, щоб захистити наші пристрої від ураження шкідливими додатками, оскільки деякі з них можуть «викрадати» з них дані і навіть висилати СМС або робити дзвінки, на спеціальні номери з що веде до суттєвих втрат коштів користувача. Єдине питання, яке дійсно заслуговує уваги, чи доречно повідомляти постфактум про видалення ПЗ?

 

Скоріше всього – це мінімізація збитку, тобто чим швидше і надійніше видалити шкідливий додаток, тим менше шансів, що він встигне завдати відчутної шкоди, як користувачу так і пристрою. Також багато людей, які би побачили повідомлення про шкідливий додаток, не читаючи могли би дати відмову на видалення (сам по собі знаю Smile). Надіюся, компінії Google вдасться якось лояльніше підійти до цього питання.

До речі, Google може видаляти озвученим вище способом додатки, встановлені "з неперевірених джерел", так що тепер кожен раз, коли ви завантажуєте який-небудь APK-файл з "варезних" сайтів - ви ризикуєте отримати на повідомлення про його видалення з Вашого пристрою.

 

notify

 

На початку цього тижня AndroidPolice повідомив, що в Android Market з'явилось кілька додатків, які надавали користувачу пристрою права суперкористувача. Але насправді - додаток крім того, що крав дані IMEI i IMSI, а також всю доступну інформацію: ID пристрою, модель, мову, країну, ID користувача. Але найголовніше, що у прихованого APK була можливість викачувати програмний код з мережі. Тобто, ніхто не зможе сказати напевно, що робить додаток після установки - його можливості можуть бути абсолютно непередбачуваними.

 

Через 5 хвилин після того, як про виявлений додаток було повідомлено в Google, шкідливі програми були вилучені з маркету, а ті, що вже були встановлені користувачами - були дистанційно видалені.

На жаль дистанційне видалення самих заражених програм не може гарантувати того, що в системі не залишилося шкідливого коду.

За непідтвердженими даними загальна кількість скачування трояна перевищило 50000 завантажень. Наразі цих програм в Android Market вже немає.

Також нагадаю, що подібна можливість (видалення ПЗ з магазину додатків і пристроїв) є у Apple в їхньому App Store. 

 

П. С. А що ви думаєте про цю ситуацію?

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області