Мобільні телефони та смартфони

Порівняння смартфонів вищого класу Apple iPhone 4S, Samsung Galaxy S2, Motorola Razr, HTC Sensation

Galaxy-S-2-vs-RAZRЧи не кожна людина перед тим як придбати собі дорогий флагманський смартфон спочатку довго вивчає інформацію про нього, переглядає тематичні форуми, порівнює флагманські моделі різних виробників та в результаті довгого і кропіткого аналізу обирає той смартфон, що найкращий для неї. Інколи на це людина витрачає занадто багато часу та енергії. Ми вирішили зекономити Ваш час і спростити Вам життя, і тому провели власне повіряння, взявши найбільш функціональні моделі провідних виробників та порівнявши їх між собою. Думаю дане порівняння буде цікавим для всіх, адже навіть ті хто не можуть собі дозволити купити топовий смартфон зараз, зможуть зробити це у майбутньому, коли вони подешевшають. Сподіваємось ця стаття допоможе нашим читачам вибрати кращий з кращих смартфонів, який буде оптимальний для нього. Ну що ж приступимо....

 

 

 

 

В нашому огляді топових смартфонів ми вирішили порівняти наступні моделі: HTC Sensation, Samsung Galaxy S2, Motorola RAZR XT910 та Apple iPhone 4S. Названі вище апарати заслуговують самої пристальної уваги, що безперечно доводить їхня популярність на ринку смартфонів. Для початку поговоримо коротко про кожний апарат.

 

HTC Sensation

Цей апарат прийшов на заміну минулорічного флагману HTC Desire HD. У ньому було пророблено велику роботу над покращенням мультимедійного функціоналу. Так, камера у ньому стала знімати суттєво краще і набагато швидше, дисплей отримав більшу роздільну здатність (qHD -960x540), також у цьому смартфоні встановили потужний двохядерний процесор з частотою 1,2 ГГц. Шкода лише, що кількість оперативної пам`яті лишилася на тому самому рівні – 764 Мб, тоді, як більшість конкурентів має вже 1 Гб.

 htc-sensation-1

 


Samsung Galaxy S2

Цей флагман компанії Samsung став наступником популярного Samsung Galaxy S i9000. Апарат вже досить тривалий період присутній на ринку, а його продажі є дуже успішними. Завдяки даній моделі, компанія Samsung закріпилася, як технологічний лідер та відібрала частину ринку смартфонів у Apple. Великий і яскравий екран цього смартфону і по сьогоднішній день тішить власників цього дива своєю чіткістю та насиченістю кольорів. Швидкодії та великого об’єму пам’яті цього топового смартфону вистарчає для всіх поточних задач. А його тонкий корпус  довершує картину – роблячи цей пристрій майже ідеальнийм мобільним пристроєм. Слово "майже", у попередньому реченні вжито тому, що компанія зекономила на матеріалах корпусу і відповідно корпус цього флагману цілком виконаний з пластмаси, що не дуже личить флагману.

 

 samsung galaxy s2 i9100 1111

 Motorola RAZR XT910

Цей флагман від компанії Motorola відносно недавно вийшов на ринок. Модель тішить око та пальці своїм унікальним та оригінальним дизайном і своєю товщиною, саме цим колись привернула увагу користувачів успішна модель Motorola RAZR V3. Слід зауважити що у верхній частині смарфону (там де розміщена камера) він дещо товстіший.Незвичним також є те, що у апараті задня кришка виконана з кевлару. Motorola вирішила повторити успіх V3, але випустила цей смартфон запізно, хоч його технічні характеристики на рівні сучасних флагманів, але, нажаль, не перевершують їх. 

 motorola droid razr xt910 6

 

Apple iPhone 4S

Цей флагман компанії Apple, як і його попередники користується надзвичайно великою популярністю. Фішкою цього апарату стала двоядерна платформа, і відповідно, ще більша швидкодія. Також була покращена камера, знімки стали кращими та робляться ще швидше. Основною родзинкою апарату став голосовий сервіс Siri, але і його вже портанули на Apple Iphone 4 та розробили аналоги для OS Android. Слід зазначити, що цей апарат став ще кращим та ще популярнішим за попередника, але змін у ньому не багато. Дизайн практично залишився без змін, еран також, в основному зміни торкнулись покращення апаратної платформи та були вирішені проблеми проблеми зі зв’язком, які були виявлені у попередника.

  

 2012-03-12 18-05-50 - IMG 3894

 


 

Порівняння дизайну та матеріалів смартфонів HTC Sensation, Samsung Galaxy S2, Motorola RAZR XT910 та Apple iPhone 4S

Як на наш погляд, найкращий та найсвіжіший дизайн вийшов у Motorola Razr, хоч багатьом цей апарат здається завеликим. Дизайн апарату дійсно унікальний і викликає цікавість у оточуючих, та ВАУ! ефект на тлі інших смартфонів, дизайн яких уже приївся. Крім того у цьому смартфоні використані якісні матеріали - метал та кевлар, з якого зроблена задня кришка, а еран захищає надміцне скло Gorilla Glass. Варто відзначити, що апарат буде не для кожного зручний в руці в наслідок досить широкого корпусу.

 

Motorola Razr

 

 

 

На друге місце по дизайну слід, напевно, поставити HTC Sensation, оскільки дизайн Iphone 4S вже приївся і його не можна назвати інноваційним. Дизайн апарату цікавий, особливо гарно дивиться вигнуте з боків скло та секційна задня кришка. Корпус Sensation виконаний з якісного металу, а задня кришка з металу зі вставками з пластику. Дисплей також захищений надміцним склом. Апарат виглядає гарно, стильно і свіжо.

 HTC Sensation

 

Хоч дизайн Apple Iphone 4S уже всім приївся, ситуацію рятують якісні матеріали, що використані у телефоні. В матеріалах апарату поєднанні метал та якісне скло, що придає йому своєрідний шарм, і завдяки цьому виглядає апарат дорого.Плавні закруглені кути, якісна збірка, продуманий дизайн, дорогі і якісні матеріали -ось як має виглядати флагман, і Apple Iphone 4 так виглядає. Мені дуже подобається як лежить у руках iPhone 4S, він самий компактний зі всіх розглядаємих апаратів та має пристойну вагу, що придає солідності апарату. Але, слід зазначити, що він в той же час володіє і найменшим екраном, що відображається на якості сприйнятя інформації і зручності керування.


 

  Apple Iphone 4S

Apple Iphone 4S 

Samsung Galaxy S2 виявився на останньому місті в основному завдяки матеріалам, хоча і дизайн тут не на висоті. Корпус апарату цілковито виконаний з пластику, за винятком екрану, який покриває захисне скло. Хоча в цьому є теж своя перевага – він є досить легким та не холодить так руку, як металічні телефони у зимовий період. Дизайн апарату досить простий, з переду він нагадує інші смартфони компанії, зокрема Samsung Galaxy Ace збільшений у розмірах. Апарат чудовий, але дизайн і матеріли це його слаюке місце. Це наочний приклад того, яким не повинен би бути флагман.

 

 

 Apple Iphone 4SSamsung Glalaxy S2

 

Взагалі при оцінці дизайну апаратів треба використовувати індивідуальний підхід. Здавалося би, що корпус Samsung S2 відлякає значну частину покупців, а вийшло навпаки – апарат вийшов вкрай популярний завдяки своїм технічним характеристикам, і мало хто зважав на не дуже вдалий дизайн та дешеві матеріали. Це певним чином стосується і продукції компанії Apple, де річ у більшості купляють не через дизайн, а тому що це Apple :)  А от апарати з найкращим, на наш погляд, дизайном навпаки мають не такі великі продажі як аутсайдери списку. Тому робимо висновок - дизайн хоч і важливий, але не основним критерієм у випадку вибору флагманського смартфону.

 

 

Дисплей

Дисплей у наш час є дуже важливим показником у сучасних апаратах, адже при використанні смартфону в більшості випадків ми отримуємо інформацію саме з дисплею і майже усі дії здійснюємо взаємодіючи з ним - чи то граючи в ігри, чи здійснюючи веб-браузерінг чи набираючи СМС повідомлення.  

 

Перше місце по цьому критерію я б надав Samsung Galaxy S2 завдяки великому, яскравому, якісному і помірно споживаючого енергію Super Amoled Plus дисплею власного виробництва. Samsung довела виробництво дисплеїв майже до ідеалу, і крім оснащення ними своїх смартфонів, вона продає їх і іншим виробникам. Зокрема у Motorola Razr використовується дисплей компанії Samsung, щоправда він дещо гірший за Super AMOLED Plus. Дисплей є однією з основним переваг цього смартфону. Проглядати на ньому фотографії та дивитися відео – одно задоволення! 

 

Samsung Galaxy S2 screen

 

i9100 Samsung Galaxy S II 01

 

 

Друге місце по якості екрану хочеться віддати Motorola RAZR. Екран у ньому виробництва Samsung та виконаний за технологією SuperAMOLED Advanced. Картинка на ньому чітка та яскрава, але все-таки цей дисплей дещо програє за цими показникам у технології SuperAMOLED Plus. Крім того він має матрицю виконану за технологією PenTile, яка трошки розмилює графіку, але побачити цей ефект необзроєним оком важко.  

 

Motorola RAZR Screen

 

  

Третє місце можна виділити для дисплею Apple iPhone 4S. Чому третє місце? Через розмір дисплею. Хоча сам дисплей дуже якісний і володіє високою чіткістю через велику роздільну здатність при відносно невеликому розмірі дисплею. Зображення на цьому дисплеї виглядає дійсно чудово, як на папері! Основний мінус дисплею – це його невелика діагональ (3,5”), хоча завдяки цьому смартфон компактніший за своїх конкурентів.  

  

 Apple Iphone 4S

 

 

Смартфон HTC Sensation оснащений S-LSD дисплеєм. Хоч цей дисплей володіє великою роздільною здатністю (qHD, 960x540), по яскравості та чіткості він програє вище переліченим моделям. Загалом матриця тут досить не погана, хоча подивившись на інші дисплеї, різниця помітна.  

 

htc sensation screen

 


Продуктивність

У всіх вищевказаних апаратів з продуктивністю все гаразд. Хоч візуально інтерфейс у iPhone 4S працює більш плавніше, це більше заслуга iOS, яка чудово оптимізована під апарати цього виробника, кількість моделей  якого можна порахувати на пальцях однієї руки.


Всі перелічені смартфони є двоядерними і відповідають нинішнім тенденціям. Щоправда платформи в них від різних виробників, і відповідно з різними характеристиками. Але будь-якого з цих процесорів з головою вистарчить для роботи та забавок. 


 

Платформа Процесор Оперативна пам’ять Платформа Графічний процесор
Apple iphone 4S Dual-core 1 GHz Cortex-A9 512 MB RAM  Apple A5 PowerVR SGX543MP2
HTC Sensation Dual-core 1.2 GHz Scorpion 768 MB RAM Qualcomm MSM8260 Snapdragon Adreno 220
Motorola Razr Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9 1GB RAM TI OMAP 4430 PowerVR SGX540
Samsung Galaxy S2 Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9 1 GB RAM Exynos Mali-400MP


Оскільки дуже важко порівняти швикодію смартфонів на різних платфомах, ми порівняли лише швидкодію смартфонів на платформі Android.

 

Тест процесора BenchmarkPI (чим нижче показник тим карще)


Продуктивність BenchmarkPI
HTC Sensation 583
Motorola Razr 539
Samsung Galaxy S2 454

 

Тест графіки Linpack (чим вище показник тим карще)


Продуктивність BenchmarkPI
HTC Sensation 50,4
Motorola Razr 55,8
Samsung Galaxy S2 86,4

 

Як видно з таблиць однозначним лідером по продуктивності є Samsung Galaxy S2, потім іде Motorola Razr, а замикає список HTC Sensation.


Нещодавно було анонсовано значну кількість телефонів з чотирьох ядерними процесорами, але ще й досі є не так багато додатків, які використовують потенціал двоядерних рішень.  Тобто, обравши один з вищевказаних смартфонів не варто сильно перейматися продуктивністю, її має вам вистарчити з головою. Проблем з запуском «важких» програм та ігор у користувачів виникнути не повинно.

 

 

Енергозбереження 

Важливою характеристикою смартфону є час його автономної роботи. Нажаль, технології енергозбереження розвиваються не так швидко як росте частота та кількість процесорів і діагональ екрану, а саме екран і процесори споживають найбільше енергії. Ми порівняли час автономної роботи смартфонів та занесли їх у таблицю:

 

Час роботи Час розмови Перегляд Інтернету Перегляд відео
Apple iphone 4S 7:41 6:56 9:24
HTC Sensation 7:57 4:28 5:48
Motorola Razr 7:50 4:20 6:07 
Samsung Galaxy S2 8:35 4:24 8:00

 

Як видно з таблиці, лідером по часу автономної роботи з увімкненим дисплеєм є Iphone 4S. Це логічно, бо екран з меншою діагоналлю споживає, відповідно, менше енергії. При вимкненому дисплеї з увімкненим радіомодулем лідером став HTC Sensation. Але загалом різниця в часі автономної роботи цих смартфонів не є суттєвою.

 

 

Платформа

AppleiPhone 4S працює під керуванням iOS 5.1. Що тут можна сказати – працювати з апаратом одне задоволення. Платформа вже довгий час еволюціонує та стає все кращою та функціональнішою. Головна відмінність від Android полягає в хороший оптимізації, про що вже згадувалося вище. Тобто тут ви не помітите якихсь пригальмовувань або не стикнетеся з тим, що можуть виникнути якісь проблеми з запуском додатку. Контенту в мережі більш ніж достатньо, так, що чим зайняти свій вільний час у власників яблучної продукції буде чим.


1 002

 

Щодо інших пристроїв, то Samsung Galaxy S2 та HTC Sensation вже почали отримувати оновлення до Android 4.0, який оптимізований під багатоядерні процесори, має більш зручний інтерфейс та багато інших цікавих нововведень. Motorola RAZR наразі працює на Android 2.3.6, але компанія обіцяє найближчим часом обновити його до Android 4.0. Хоча інтерфейс на цій прошивці виглядає досить не погано, цікаво, які покращення отримають власники при її оновленні до останьої версії.

 

Що до порівняння самих операційних систем, то кожна з них має, як свої недоліки так і переваги. Серед основних переваг Android: наявність живих шпалер, можливість роботи на багатьох ARM-платформах та гнучкий інтерфейс. На стороні основних переваг iOS: чудова оптимізація,  голосовий секретар Siri та хороша автономність.

 

 htc sensation review 35-small

 

У мережі можна знайти багато статей де обговорюється яка з цих операційний систем краща, але тут варто підходити до вибору враховуючи власні вподобання. Також обмежуючим фактором для пристроїв на iOS є мала кількість моделей. На ОС Android, навпаки, випускається велика кількість смартфонів під любий «гаманець».  

 

 

Камера

По параметру якості та швидкості знімків лідерами є Samsung Glaxy S2 та iPhone 4S. Завдяки цим пристроям можна швидко зробити знімок та залишитись задоволеним його хорошою якістю.

 


s2 camera


Гірші справи з якістю та швидікістю знімків у HTC Sensation та Motorola RAZR. Звичайно, ці апарати також дозволяють отримувати досить хорошу якість знімків, але по якості вони відстають від вищеназваного дуету.

 

 iphone camera

 

Щодо якості відео, то всі вищевказані апарати потішать своїх власників достатньо якісною відеозйомкою. Враховуючи, що досить якісне відео у форматі 1080p можна зняти на пристрої таких розмірів – це дуже хороший показник.

 

 

 

Мультимедіа

По параметру якості звуку в гарнітурі перше місце беззаперечно отримує iPhone 4S. Звук що видає цей апарат є дійсно  якісним та насиченим.

 


iphone ipod app

 

Пристрої на ОС Android видають якість звуку приблизно на одному рівні, якого буде більш ніж достатньо для середньостатистичного користувача, але може забракнути затятому меломану.

 

iphone ipod app

 

На кожному з цих пристроїв без проблем можна переглянути відео в HD якості.

 

iphone ipod app

 

Висновки

Мета даної статті не виділити певного переможця серед перелічуваних пристроїв, а допомогти вибрати оптимальний апарат для себе. То ж коротко пройдемося ще раз по кожному з телефонів.

 

 

Apple iPhone 4S. Чудово підійде для любителів «яблучної» продукції та користувачів, які полюбляють стильні та прості у використанні апарати. Незважаючи на те, що дизайн практично аналогічний попередній моделі, він все рівно привертає до себе увагу. Телефон зроблено з якісних матеріалів. Якість звуку чудова. Суттєвим недоліком для декого може стати невеликий, як на сьогоднішній день, дисплей. Зі всім іншим у апарату все гаразд.


Apple Iphone 4S

 

  

Motorola Razr XT910. Даний апарат вийшов на ринок останнім з перелічених. Позитивним моментом тут є новизна моделі плюс оригінальний дизайн, який виділяється на фоні інших пристроїв. Також перевагою є те, що модель має захист від бризг та пилюки. Інші характеристики теж на хорошому рівні, але не найкращі. Варто відзначити, що тут використовуються сім-картки формату microSIM, як і у Apple Iphone 4S.

 

Motorola Razr 

 

 

HTC Sensation. Апарат чудово лежить в руці, має зручний інтерфейс Sense та останню на сьогодні прошивку Android 4.0.3. Крім того, на відміну від сучасних флагманів в ньому використовується якісний металевий корпус. В недоліки варто записати середній, як для флагману, дисплей, незначний термін роботи від одного заряду та посередню камеру.

 

 
HTC Sensation

 

Samsung Galaxy S2. Завдяки потужним характеристикам, якісному та великому дисплею та чудовій камері модель вийшла дуже вдала - цей апарат буквально захопив ринок. І хоч випущена ця модель вже давненько, вона і по сьогоднішній день є дуже функціональною та не перестає тішити користувачів своїм чудовим дисплеєм, камерою та іншими функціями. З цим апаратом Samsung добре закріпилсь на ринку як виробник функціонально просунутих пристроїв. Також хочу зауважити що апарат є тонким та приємно лежить в руці.

 

 

Маєте що додати? Пишіть в коментарях. Ми з радістю відповімо на Ваші питання.

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області