Мобільні телефони та смартфони

Огляд Samsung Wave S8500

 

Огляд Samsung Wave S8500

До нас в руки потрапив смартфон корейської фірми Самсунг - Samsung Wave S8500. Саме ця модель (як випливає з назви цього смартфону) відкриває нову ХВИЛЮ  виробів від Samsung на новій ОС Bada. Безперечно це цікава модель і я впевнений що вона викличе нову моду на ринку смартфонів, та однозначно залишить після себе слід в історії. Давайте розберемось, що ж такого цікавого у цій моделі, а заодно розгянемо що являє собою нова ОС від Самсунг - BADA.

 

 

 

 

 

Коплектація:

 

У коробці ви знайдете:

 

 • Телефон
 • Акумулятор Samsung A8 Li-Ion 1500 мАг
 • USB-кабель
 • Провідну стереогарнітуру
 • Інструкцію та буклети
 • CD з ПЗ KIES

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

В основу флагману Samsung Wave S8500 ліг величезний досвід у галузі сенсорних телефонів Samsung. За планами компанії цей смартфон повинен стати зразковим, адже він також є своєрідною рекламою їхньої нової ОС BADA. Ця модель дуже важлива для Samsung. Вона була розроблена для тих, хто хоче отримати максимальну кількість функцій, але при цьому не готовий переплачувати за них. За планами компанії він має мати оптимальне співвідношення ціна / якість та мусить заполонити ринок - усі мусять прагнути отримати цей телефон, мріяти про нього. 

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

Безперечно, Samsung Wave S8500 це флагман сенсорних смартфонів від Samsung. Ця модель ввібрала в себе найкращі риси з телефонів компанії і її розробок за багато років. Тут присутня остання версія інтерфейсу, оновлені віджети (хотілось би зазначити що компанія Самсунг є однією з перших хто застосував віджети і досі є лідером щодо їх якості і кількості), а також відмінне апаратне виконання, що включає в себе кращий за якістю екран на ринку (Super AMOLED), у якого наразі немає конкурентів та алюмінєвий корпус. Фактично, в Samsung створили сенсорний телефон, який має максимальну кількість функцій, і володіє найкращими розробками щодо досвіду користувача (обробка натискання на екран, якість картинки, тощо). Перше відчуття коли береш цей смартфон у руку - міцний моноліт.

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

Samsung_Wave_S8500_1

Термін життя апаратів і флагманів від Samsung постійно скорочується, так, S8500 буде героєм кінця 2010 року, потім планується запуск Samsung Wave II. Його наступник не сильно буде відрізнятись від попередника (в основному відмінність у трохи більшому екрані), але однозначно буде коштувати більше. 

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

Можна сміливо стверджувати, що Wave є одним з найпотужніших телефонів і смартфонів на момент свого випуску.  Він буде однією з найкращих моделей по співвідношенню ціна/якість, конкурентом йому у цьому будуть хіба що апарати на ОС Android. Цей смартфон рекомендується тим хто мріє про цікавий, потужний, відносно не дорогий сенсорний смартфон з чудовим екраном і великими можливостями.

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

Позиціонується Samsung S8500 Wave як сенсорний самртфон для людей, яким потрібно збалансоване рішення, можливість дивитися відео не встановлюючи додаткових програм, слухати музику, переглядати інтернет сторінки. Рішення «все в одному» у трактуванні від Samsung. І треба відзначити, що рішення вийшло вкрай цікавим. 

 

Операційна система

Samsung виробляє смартфони у всіх цінових сегментах і на різних ОС. До цього часу на смартфони компанії встановлювались лише ОС інших виробників. ОС Bada є симбіозом накращих наробок і досвіду компанії Samsung. Ця операційна система розроблена фірмою Samsung для своїх смартфонів і споглядаючи на грандіозні плани компанії можна зробити висновки що вона набуде швидкого розвитку і підтримки. Samsung вже вклав великі інвестиції у цю платформу: це кошти на рекламу,  залучення програмістів, семінари, презентації. Тому відмовлятись від цієї платформи Samsung не буде. Важко пророчити цій ОС славу що завоювала ОС Android, але свою нішу у мобільних пристроях вона безперечно знайде.

 

За допомогою маркетингових досліджень компанія Samsung визначила, що ніша сенсорних телефонів буде активно розвиватися. Попит на смартфони з сенсорними екранами почався у 2007 році  і за ці роки компанія змінила вже 4 покоління сенсорних телефонів. Змінились і типи самих екранів: спочатку були резистивні екрани, потім ємнісні побудовані на TFT-матрицях, потім AMOLED, і ось тепер  Super AMOLED. Хочеться зауважити що Самсунг має власне виробництво екранів, тому тут він поза конкуренцією - у неї на озброєнні завжди останні розробки.

 

При розробці ОС Bada компанія Samsung вирішила врахувати результати маркетингових досліджень, у яких стверджується що лише невелика частка користувачів використовують можливості ОС на 100% (встановлюють додаткові  програми, працюють з документами, керують з них серверами і т.д.). Тому ця ОС вже  "з коробки"  містить майже всі додатки потрібні для звичайного користувача. Тобто це рішення, яке підійде переважній більшості користувачів без зайвих рухів. Це ОС для масового продукту,  для максимально великої аудиторії. Але компанія не забула  і про інженерів, програмістів та гіків залишивши їм можливість встановлення додаткових програм. Самсунг планувала зробити ОС для простих людей - і їм це вдалось (у Apple з'явився ще один конкурент!). Ця молода ОС буде постійно дороблятись і вдосконалюватись, але основна ідея і функціональність присутня вже в цьому апараті.

 

 

На смартфоні встановлена Bada 1.0, у лютому 2011 очікується поновлення до Bada 1.2. Користувачі зможуть поновити ОС через програму KIES.

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Основні відмінності Bada 1.2 від Bada 1.0: 

1. Додана підтримка формату Flac. 
2. Додано віджет Yahoo. 
3. При підключеному телефону через USB до комп'ютера, зберігається можливість використання телефону. 
4. Час, що витрачається на запуск телефону скоротився до 30 сек. 
5. Зум і скролл в браузері "Dolfin" тепер більш плавний. Також доданий reflow в портретному режимі (Включається лише при подвійному тапі). 
6. Допустимий розмір email повідомлення збільшено з 5 Мб до 10 Мб. 
7. Повідомлення про нестачу пам'яті більше не з'являються. 
8. При розрядженому акумуляторі телефону до 15-ти відсотків функціонал телефону більше не обмежується, але як і колись з'являється попереджувальне повідомлення. 
9. У route66 додана підтримка визначення місця розташування по стільниковим сотам. Приблизне місце розташування програма показує відразу у вигляді кола, а після з'єднання з супутниками коло пропадає. 
10. Невеликі косметичні зміни до додатку годинник. 
11. Виправлена помилка блокування екрану і статусу батареї. 
12. Trace (аналог swype) працює у всіх додатках, крім Java. 
13. Клавіші меню знову дозволили підсвічувати екран для розблокування, можна відключити в налаштуваннях. 
14. Гойдалка управління гучністю не змінює напрямку при зміні режиму портрет-ландшафт. 
15. Push повідомлення від оператора тепер супроводжуються звуковим сигналом. 
16. Невелике збільшення швидкості роботи інтерфейсу. 
17. При подвійному натисканні на кнопці меню пошук запускається як і раніше, але тепер тільки по телефону. 
18. Показується потужність сигналу для WiFi в треї. 
19. Повідомлення в соц.мережі (facebook) напряму з контактів. 
20. Оновлення прошивки з телефону (FOTA).

 

Дизайн

Розмір телефону - 118х56х10.9 мм. Вага - 102 грама. На вигляд телефон вийшов дуже витонченим і невеликим. Добре лежить у руці. Хочеться відзначити що телефон зібраний якісно. Надміцне скло Gorilla Glass прикриває екран, а завдяки металічному корпусу апарат виглядає міцним горішком.  На разі модель випускається у двох кольорових рішеннях Ebony Gray та Metalic Black. Можливо буде варіант у стилі La Fleur. 

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

Модель являє собою класичний сенсорний смартфон: великий екран і механічні клавіші під ним. Центральна кнопка зроблена у вигляді ромба (вона служить аналогом кнопки на смартфонах Apple). Усі кнопки якісно обробляють натискання. Клавіша відбою виклику суміщена з клавішею вмикання/вимикання смартфону.

 

Samsung_Wave_S8500_1


Над екраном знаходиться фронтальна камера для відеодзвінків,  датчик освітленості та датчик наближення. В телефон вбудований GPS та електронний компас.

 

Samsung_Wave_S8500_1


На верхньому торці міститься стандартний роз'єм 3.5 мм та стандартний microUSB-роз'єм, до якого можна підключити кабель для передачі даних або зарядний пристрій. Цей роз'єм може закриватись за допомогою спеціальної засувки.

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

У телефоні вбудований чіп, що відповідає за обробку звуку - DNSe. Чіп аналогічний тим що використовується у плеєрах від Samsung.

На правій бічній стороні є клавіша блокування, трохи нижче - клавіша камери.

 

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

На лівій бічній стороні розміщена гойдалка регулювання гучності.

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

Дисплей

У смартфоні використовується екран створений по технології Super AMOLED. Діагональ дисплею 3.3 дюйма, роздільна здатність  800х480 пікселів (відображає 16 мільйонів кольорів). Це один з найкращих екранів на ринку, і не слід  забувати про те, що найголовнішою частиною смартфону є власне екран. Відмінність Super AMOLED від звичайного AMOLED в технології виробництва. В стандартному AMOLED-дисплеї використовується декілька шарів, між якими знаходиться повітряний прошарок, а у Super AMOLED такий шар всього один, і немає ніяких повітряних зазорів. Нова технологія дозволяє домогтися при тому ж енергоспоживанні більшої на 20% яскравості екрану, а також зменшенню його товщини - товщина основного шару - 0.001 мм. Технологія, що лежить в основі, називається AMOLED on-cell, коли вся керуюча електроніка розташовується у екрані, і не потрібно окремих, винесених компонентів. Як правило ремонту такий екран не піддається - потрібна заміна. 

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

Цей дуже яскравий і якісний екран вражає уяву. На сонці такий екран поводиться відмінно, текст читабельний, фактично, його можна порівняти з екранами, що мають спеціальний відображаючий шар.  Як правило матриці такого розміру на сонці тьмяніють. Автоматичне налаштування яскравості зображення залежно від зовнішнього освітлення працює справно.


Новий тип ємнісного екрану дає ряд переваг:

 • екран реагує на легкий дотик, не потрібно сильного натискання;
 • екран чудово читається на сонці;
 • екран дуже яскравий і кольори на ньому виглядають просто фантастично;
 • термін служби за рахунок відсутності повітряних прошарків збільшено в кілька разів (слабке місце AMOLED-технології - вигоряння органіки з часом).

 

В цьому апараті використовується технологія від Samsung VibeZ - при натисканні на клавіші відбуваються вібрація корпусу, що підтверджує вашу дію. Це не новина, така технологія присутня у смартфонах інших виробників.

На екрані поміщається до 16 рядків тексту і до трьох службових рядків. У режимі читання повідомлень може бути до 24 рядків, залежно від вибраного шрифту. Також можна масштабувати текст бічною клавішею регулювання гучності. Для екрану в налаштуваннях можна вибрати розмір і накреслення шрифту, але вони не сильно відрізняються. На відміну від багатьох моделей, екранний шрифт тут величезний, читається він без зусиль з будь-якої відстані. 

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

Присутній тут також і вбудований сенсор руху, який дозволяє автоматично змінювати орієнтацію екрану і гортати списки фотографій при перегляді простим нахилом апарату у різні боки. У телефоні є функція Smart UnLock - з режиму очікування можна намалювати букву, щоб запустити набір певного номера або виклик функції (до 9 функцій).

 

Samsung_Wave_S8500_1

 

Samsung S8500 є першим телефоном, для якого адаптували досить стару технологію DNIe (Digital Natural Image engine). Вона універсальна і використовується у телевізорах компанії, вперше була представлена в 2003 році. У 2010 році Samsung створює її мобільну версію - mDNIe. У рамках цієї технології підвищується контрастність зображення, збільшується деталізація і покращуються кольори, придушуються шуми. Відео аналізується і обробляється 4-ма фільтрами. Спочатку йде аналіз руху, щоб у кадрі не було розмитих частин зображення, потім аналізується контраст, і зображення коригується для покращеного відображення. Загалом аналізується до 70.000 ділянок зображення, потім фільтром обробляються деталі зображення, найбільш важливі ділянки виділяються і на них збільшується різкість. На останньому етапі аналізується насиченість кольорів та регулюється яскравість. Вимкнути mDNIe на S8500 неможливо - вона працює постійно. 


Акумуляторна батарея

У телефоні використовується акумулятор вже знайомий нам по моделям i5700, i7500 та i8910. Це літій-іонний акумулятор A8 ємністю 1500 мАг. За заявою виробника, він здатний забезпечити до 8.5 годин роботи в режимі розмови, до 450 годин у режимі очікування. Аапарат працює в середньому близько 2 днів при годині розмов, декількох повідомленнях в день, мінімальному використанні пошти, до трьох годин музики і радіо, отриманні пошти кожні дві години (як EDGE, так і WiFi). Тим, хто постійно користується поштою та web, цей апарат зможе дати тільки один день роботи. Час повної зарядки акумулятора - близько 2 годин.

Програвання музики - до 30 годин, неконвертованого відео - приблизно 5.5 годин. 

 

Samsung_Wave_S8500_1


Негативно на час роботи впливає наявність мережевих віджетів: якщо їх багато, і встановлено автоматичне оновлення через певні інтервали, то час роботи апарату складе близько одного дня. Також за відсутності необхідності варто відключити синхронізацію з мережевими сервісами телефонної книги (наприклад, з Google, Twitter, Facebook).

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Але при порівнянні часу роботи Wave з аналогічними продуктами на Android, можна впевнено говорити, що цей апарат працює довше на 15-20 відсотків як мінімум, при аналогічному режимі використання і тій же кількості підключених сервісів. Різниця у часі роботи обумовлена іншим залізом, технологією екрану та оптимізацією ПЗ.

Samsung_Wave_S8500_1

Мережеві інтерфейси

USB-підключення.

 У меню можна вибрати один з можливих режимів роботи: Media, Mass Storage, PC Internet, Samsung Kies.

У режимі USB Mass Storage апарат розпізнається як флеш накопичувач без додаткових драйверів, можна копіювати необхідні дані. Версія USB - 2, швидкість передачі даних - близько 4.5 Мб / с.

У Bada 1.0 при підключенні до ПК неможлива одночасна робота USB і Bluetooth, апарат вимагає вимкнути Bluetooth незалежно від поточного стану (чи є з'єднання і передача, чи ні), це вкрай незручно. При USB-підключенні апарат заряджається.


Samsung Wave S8500 screenshot

 

EDGE

 Для GSM-мереж працює EDGE класу 12.

 

Bluetooth

Це - одна з перших моделей з версією Bluetooth 3.0, яка також називається High Speed. При передачі файлів на інші пристрої з підтримкою даної технології задіюється WiFi 802.11 n, а теоретична швидкість передачі становить порядку 24 Мбіт / с. Перевірка передачі 1 Гб файлу з одного S8500 на інший показала максимальну швидкість близько 12 Мбіт / c в межах трьох метрів між пристроями.

Модель підтримує різні профілі, зокрема, Headset, Handsfree, Serial Port, Dial Up Networking, File Transfer, Object Push, Basic Printing, SIM Access, A2DP. З гарнітурами працює без проблем.


WiFi

Підтримується стандарт 802.11 b / g / n, майстер роботи схожий на майстер роботи для Bluetooth. Можна запам'ятовувати вибрані мережі, автоматично підключатися до них. До мінусів відноситься той факт, що в деяких публічних мережах реалізована процедура аутентифікації, яка чомусь не працює в поточній версії ОС без встановленої SIM-карти. Виходить, що для використання WiFi потрібен не режим «У літаку», а повноцінне підключення до мережі. Приблизно така ж поблема - в LG Arena і ряді інших апаратів, що можна вважати явним мінусом. Інших серйозних недоліків реалізація WiFi не має. Вперше в S8500 з'являється можливість налаштування підключення до роутера в один дотик, для цього треба натиснути клавішу на роутері, а також активувати аналогічну кнопку в меню апарату (WPA SecureEasySetup).

Samsung_Wave_S8500_1

Пам'ять, карти пам'яті

Існує варіант з 2 Гб і 8Гб вбудованої пам'яті. Користувачу доступно близько 1.5 Гб. У менеджері фалів карту пам'яті видно окремо, також є можливість відображення всіх папок (як з карти пам'яті, так і внутрішньої) та копіювання файлів як з карти, так і на неї. Працюють карти microSD ємністю до 32 Гб. Для карт пам'яті не передбачена «гаряча» заміна. 

 

Камера

В смартфоні вбудована 5-мегапіксельна камера власного виробництва останнього покоління з автофокусом. Покращилась кольоропередача та з'явилась можливість вибирати точку фокусування на екрані одним дотиком. Інтерфейс камери горизонтальний, вибір всіх опцій відбувається з екрану простим натисненням на іконки, вони великі, і за рахунок цього з камерою зручно працювати.

Samsung_Wave_S8500_1

Автоматичний контраст дозволяє в яскравий сонячний день добитися хорошої якості знімків.

У ручному режимі налаштувань є вибір ISO - 50, 100, 200, 400, 800.

Samsung_Wave_S8500_1

 

З фотоапаратів у смартфон перекочувала функція Face Detection, яка дозволяє апарату фокусуватися на обличчях людей в кадрі. Функція модернізована так, що тепер можна виставити визначення того, що людина моргнула, і тоді знімок практично відразу ж буде зроблений повторно.

Режим Панорама дозволяє отримувати панорамні знімки.

Beauty - в цьому режимі телефон зафарбовує шкіру людини одним тоном, так, що особа починає виглядати привабливіше. Такий собі засіб для виведення вугрів :)

Стали стандартними функції гео-міток, можливість налаштування контрасту, яскравості і різкості для знімків, виставлення якості знімків і так далі.

 


Налаштування камери

Роздільні здатності:

Режими:

Баланс білого:

Сцени:

 • 2560х1920
 • 2048x1536
 • 1600x1200
 • 640x480
 • 2560х1536
 • 2048х1232
 • 1600х960
 • 800х480
 • Single shot
 • Multi-shot
 • Panorama shot
 • Smile shot
 • Mosaic
 • Frame
 • Ефекти:
 • Black and white
 • Sepia
 • Negative
 • Watercolour
 • Auto
 • Daylight
 • Incandescent
 • Fluorescent
 • Cloudy
 • Портрет
 • Пейзаж
 • Ніч
 • Спорт
 • У приміщенні
 • Пляж / Сніг
 • Захід сонця
 • Схід
 • Осінні барви
 • Салют
 • Текст
 • Свічка
 • Проти світла


 • Якість знімків камери досить не погана, вона відповідає сьогоднішниім стандартам і майже не програє сучасним самртфонам навіть з 8 МП камерами. На екрані телефону знімки виглядають чудово завдяки дисплею. До фотоапаратів по якості знімків  він звичайно не дотягує - причиною тут є оптика - важко втиснути у мініатюрний телефон якісну оптику.

 

Запис відео

Телефон підтримує запис відео у форматі mpeg4 для максимальної роздільної здатності зі звуком або без нього. Інтерфейс подібний до фотокамери, підтримуються додаткові ефекти.

 

Можна знімати відео з наступними роздільними здатностями:
1280х720 пікселів,

720х480 пікселів (30 кадрів)

640х480 пікселів (30 кадрів)

320х240 пікселів (30 кадрів)

176х144 пікселів (30 кадрів).


Якість відео непогана, воно відмінно виглядає як на екрані телефону, так і на екрані ПК. Під час зйомки підтримується постійний автофокус.  Є можливість зміни налаштувань контрастності, насичення кольором, а також різкості до зйомки та опція покращення видимості екрану на яскравому сонці. Нижче ви можете переглянути тестове відео.

 

{youtube}bWqD9_33ma4{/youtube}


Управління за допомогою жестів

Управління за допомогою жестів контекстне і залежить від того, в якому додатку ви знаходитесь. Наприклад, в галереї можна перегортати фотографії, відхиляючи телефон в ту або іншу сторону. Подвійне поплескування по корпусу апарату може запустити ту чи іншу функцію. Від запуску додатків при розблокуванні за допомогою жесту в моделі відмовилися, в той час як у перших прототипах ця функція була присутня.

 

Етикет - при дзвінку, роботі будильника чи події з календаря досить перевернути телефон, щоб приглушити звук - профіль апарату при цьому не змінюється.


Режим гучного зв'язку - можна налаштувати апарат таким чином, щоб під час дзвінка, поклавши його на стіл, ви активували режим гучного зв'язку. Дрібниця, але надзвичайно приємна.

 

На подвійне поплескування по корпусу можна призначити запуск того чи іншого додатка або дзвінок за номером.


Меню, інтерфейс

Samsung розробила крос-платформенний інтерфейс TouchWiz, його можна знайти в моделях як на ОС від Samsung (відтепер це Bada), так і Symbian, Windows Mobile, Android. Така собі відповідь HTC Sense. TouchWiz розроблявся Самсунгом для власної ОС, і тут його можливості максимальні, та й нові функції з'являються найбільш швидко. У S8500 стоїть TouchWiz 3D, який є третім поколінням інтерфейсу, найбільш сильним у всіх сенсах.

 

Розблокування екрану можливе за допомогою жесту, досить зрушити поле екрану в сторону. Воно представлене мозаїкою: якщо є пропущені події, то це - шматочки мозаїки. Перетягнувши такий шматочок у вільне поле, ви відразу перейдете до додатку (наприклад, список повідомлень чи список дзвінків). Якщо просто розблокувати телефон, то ви потрапляєте в режим очікування.

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

У режимі очікування ви бачите робочий стіл з віджетами, по замовчуванню телефон має три робочих столи. Але, перевернувши апарат горизонтально, можна додати додаткові панелі, всього до десяти. Враховуючи таку кількість поверхонь, місця вистачить для всіх віджетів. Їх в апараті за умовчанням близько двадцяти, але можна завантажувати і нові. Лінійка з віджетами тепер розташовується в нижній частині екрану - так зручніше, немає нагромадження елементів і випадкового натиснення на панель з віджетами, яка постійно була на екрані в попередніх версіях TouchWiz.

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Samsung Wave S8500 screenshot

 

У головне меню можна потрапити, натиснувши на ромб в нижній частині екрана. Головне меню представлено матрицею 3х4. Робота з сенсорним екраном проста. Ви натискаєте на потрібний вам пункт, і він уже є обраним. При натисканні у поле для введення інформації тут же з'являється клавіатура. У всіх меню можна перевернути телефон, тоді з'явиться QWERTY-клавіатура.

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Як і з робочими столами, можна додати до 10 сторінок меню. Враховуючи, що не можливо добавляти своїх іконки і посилання, це не дуже актуально (скоріше, це місце для нових додатків, що завантажуються з магазину). Хіба що розкидати всі свої іконки по різних поверхнях, але тоді потрібно буде багато гортати. 

 

Адаптивне меню - відмінна штука, яка формує меню в залежності від того, наскільки часто ви користуєтеся тим або іншим додатком. Таким чином, на першому екрані у вас завжди виявляються ті програми, які ви викликаєте найчастіше. Певна плутанина може бути у тих, хто звик до порядку й чіткому розташуванню. За замовчуванням функція відключена.

У всіх меню присутній нижня лінійка. У ній клавіші зроблені контекстними, тобто їх значення і кількість (максимум 4) змінюються в залежності від поточного меню.


Прокручування списків.  Якщо проводити зліва від екрану, то прокрутка буде швидше, ніж справа. Дрібниця, а покращує функціональність рішення в кілька разів, робить його зручніше. Для списків з назвами є можливість швидкої прокрутки на потрібне слово. Наприклад, в списку зображень можна швидко прокрутити його до потрібної літери, це зручно.

У випливаючому статусному рядку є 4 іконки включення / вимикання GPS, WiFi, Bluetooth, звуку. Також тут з'являються всі події, наприклад, що прийшли SMS, пошта, дзвінки, і так далі. Дуже схоже на те, як це зроблено в Android. Наприклад, для нового SMS-повідомлення відображається адреса або ім'я відправника, а також перші рядки повідомлення.

У телефоні реалізовані push-повідомлення для більшості вбудованих додатків, наприклад, Twitter, Facebook, додатків з магазину Samsung. Якщо встановити в налаштуваннях право показувати нові повідомлення для додатків, то на екрані в режимі очікування буде з'являтися спливаюче віконце з інформацією. Наприклад, на вашій стіні в Facebook хтось залишив запис - відразу з'явиться відповідний напис. Треба обмовитися, що ця функція зручна, але сильно позначається на енергоспоживанні апарату, особливо якщо вам багато пишуть. Можна посадити батарею за один робочий день, тоді як звичайно її вистачає на два.


Багатозадачність

Реалізація багатозадачності стандартна: утриманням центральної клавіші ви викликаєте список запущених додатків і можете перемикатися між ними. Програми відображаються іконками в звичайному матричному представленні 2х4. Можна закрити як всі програми, так і окремі. З обмежень багатозадачності варто відзначити тільки одне - на даний момент можливий запуск будь-якого числа вбудованих додатків, а також одного Bada і одного Java-додатку. Запуск двох Bada-додатків одночасно неможливий. Це зроблено для збільшення стабільності продукту на момент запуску, надалі кількість додатків обіцяють збільшити. Але поки ми маємо, те, що маємо. При згортанні програми дані не знищуються, зберігається стан програми, потім можна почати роботу з того ж місця хоча це ще залежить від програми.

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Аапарат упевнено тримає в пам'яті до десятка додатків. Браузер потужно спустошує оперативну пам'ять, особливо якщо ви відкриваєте порядку 3-4 закладок з важкими сторінками. У цьому випадку апарат запропонує вам закрити ті чи інші програми. До мінусів також відноситься те, що якщо зловживати віджетами, що звертаються до мережі, то браузер також може попросити їх закрити. 

 

Samsung Wave S8500 screenshot

Віджети

Samsung вже близько 4 років розвиває напрямок віджетів і має дуже сильні напрацювання в цьому напрямку. У Wave якість віджетів в порівнянні з попередніми апаратами зросла, вони стали ще цікавіше. Існує велика кількість безкоштовних віджетів які ви можете завантажити на свій апарат.

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Зупинимося на найбільш цікавих і потрібних віджетах:

 

Buddies Now - показує ваші контакти зі списку обраних, для кожного контакту можна відразу написати повідомлення або зателефонувати. Також показується мережева активність вашого друга - Twitter, Facebook. Клікнувши на повідомлення, ви потрапляєте до списку останніх повідомлень людини в контактній книзі. Рекомендовано завести до десяти контактів - полегшує життя і спілкування бо працює просто і зручно.

 

Paragon пропонує свої словники: вводите слово і тут же отримуєте переклад з більшості мов. Зручно. Цей віджет присутній в російській пошивці, так само як і віджет погоди Gismeteo.

 

Most Visited - список з останніх відкритих у браузері сторінок: можна, не заходячи в браузер, викликати сторінку з головного екрану, що спрощує життя.

 

Help - гарний невеликий інтерактивний підручник по роботі з телефоном. 


Google - доступ до пошти, карт, а також пошук з головного екрану.


Days - Гарно оформлений віджет що показує останні записи, а також нотатки за певний день, задачі і розклад. 


Feeds & Update - список з останніх повідомлень Facebook і Twitter. Можна одразу відповісти на повідомлення. Зручний клієнт, який знімає потребу у вбудованих клієнтах, особливо Twitter, що має обмеження на кількість листів для завантаження (їх від 5 до 8), що трохи дратує - треба постійно натискати «Показати більше».


Daily Briefing - ще один стандартний додаток, але у ньому присутні не тільки ваші події, а також новини, фінансові зведення для обраних компаній.


Існує ще багато встановлених віджетів, але описувати всі ми не будемо бо вони зрозумілі і прості. Наприклад, це доступ до ваших поштових скриньок, можливість в один дотик створити електронний лист.

 

Клавіатура

Введення інформації здійснюється за допомогою екранної клавіатури - це miniQWERTY-клавіатура (за замовчуванням). Розмір клавіш оптимальний для такої діагонілі екрану, проблем при наборі, як, втім, і помилкових натискань, майже немає. На пробіл призначений цілий ряд символів, утриманням пробілу можна переміщатися між ними (точка, кома, інші знаки). Реалізація зручна для тих, хто швидко набирає.

При першому запуску телефону можна вибрати будь-яку кількість мов, у тому числі, для введення текстів. Клавіатури циклічно перемикаються в один дотик.  За замовчуванням йде обрана першою клавіатура, потім англійська розкладка, а вже потім - всі інші.

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Робота Т9 не викликає ніяких нарікань. При введенні тексту з'являється поле з варіантами слів, їх можна вибрати з меню, що випадає. При використанні QWERTY-клавіатури режим Т9 не дуже потрібний, тому за замовчуванням він відключений.

Для тих, хто ностальгує за звичайною телефонною клавіатурою є радісна новина - її теж залишили. Вона максимально схожа на звичайну клавіатуру телефонів. Зображені кнопки, на кожній нанесено декілька символів. Щоб вибрати потрібну букву, вам доводиться кілька разів натискати на клавішу.

Рукописне розпізнавання нікуди не зникло: підтримується як повноекранний режим, так і написання тексту в невеликому віконці.

 

Телефонна книга

Викликати контакти можна з лінійки швидкого запуску в нижній частині екрана: перед вами з'явиться список, що містить всі записи, як з пам'яті телефону, так і з SIM-карти. Є закладки, перша - це загальний список. Друга - групи абонентів, потім обрані.

Можна налаштувати апарат для лівші, тоді повзунок буде праворуч. Список відображається лише іменами, ліворуч від них - фотографія абонента, для перегляду деталей контакту необхідно його відкрити.

В якості зображення імені може виступати будь-який графічний файл, а також фотографії чи відео. Для імені можна записати до 5 номерів телефонів різних типів (мобільний, офісний, домашній, факс, інше), один з них буде основним (за замовчуванням - перший введений). Поля не фіксовані. З меню телефону можна ввести додаткові поля, наприклад, адресу електронної пошти, звичайний адресу і так далі.

У телефоні два поля для імені та прізвища (пошук тільки по першому полю), при відображенні поля підсумовуються, першим йде поле Ім'я.

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Причому підсумовуюче поле створили в явному вигляді. Наприклад, Віктор Янукович показується саме в такій послідовності. Довжина кожного поля дорівнює 20 символам, причому, для будь-якого з підтримуваних мов вводу. Ви можете також чергувати різні мови при наборі імені.

Сортування записів на різних мовах здійснюється по порядку: спочатку всі контакти на локальній мові (наприклад, українській або російській), потім всі імена англійською. Це досить зручно і звично по комп'ютерним програмам. З огляду на можливість швидкого перемикання мови при пошуку, стає ясно, що записи на різних мовах не складають проблеми в цьому апараті. Сортування списку по імені або прізвищу присутня.

Повернемося до заповнення імені. Крім телефонів, можна записати адресу електронної пошти (їх може бути декілька), невелику текстову замітку. Для імені можливий вибір будь-якого звукового файлу в якості мелодії дзвінка, в тому числі і mp3-композиції. Ви легко можете створити необхідну кількість груп, вибрати для кожної свою мелодію і зображення (за замовчуванням створено три групи і категорія "поза групою"). Для SMS-повідомлень є вибір своєї мелодії дзвінка.

 

У пам'яті телефону зберігається до 2000 імен з усіма заповненими номерами і даними. Якщо заповнювати не всі поля, то кількість записів все одно залишиться рівним двом тисячам. У налаштуваннях можна вказати, куди за замовчуванням будуть записуватися всі нові номери. Є налаштування перенесення записів з пам'яті SIM-карти і назад. Розробники порахували, що найкращим способом для синхронізації є ПК, зокрема, використання MS Outlook. Будь-який запис можна швидко відправити на інший пристрій як через SMS / MMS, поштове повідомлення, так і через Bluetooth. Ніяких труднощів з відправленням не виникає, запис з телефонної книги йде на інший пристрій без проблем і точно так само розпізнається.

У телефоні можна завести свою візитку. Її формат співпадає повністю із звичайним записом телефонної книги.

У списку швидкого набору може бути до 12 номерів, причому занести можна і окремі номери одного імені. На кнопках з'являється підпис у вигляді обраного імені або фотографії, але не типу телефону.

Ви можете самі створити довільне число груп абонентів. Для кожної групи можна вибрати картинку й мелодію. До групи може входити до 20 абонентів.

При вхідному дзвінку зображення виводиться на половину екрану, його добре видно.

 

Для окремого абонента можна встановити свій варіант вібрації (вибір з п'яти).

Відмінність моделі від усіх попередніх у тому, що при перегляді контакту ви бачите одразу 4 закладки. Якщо перша містить всю інформацію про контакт, то друга називається «Історія», в ній виводиться листування, дзвінки і так далі. Третя закладка називається «Activities», в ній перераховані всі соціальні сервіси, пов'язані з цією людиною, наприклад, його аккаунт і, відповідно, записи в Twitter / Facebook. Дуже зручно переглядати всі в одному місці.

Остання закладка - «Media», тут відображаються файли абонента з Flickr та інших соціальних мереж. Щось подібне ми бачили в оболонці HTC Sense, тепер і ця модель вийшла на той же рівень, користуватися такими закладками зручно.


Якщо у вас є акаунт Gmail, і в ньому зберігаються ваші контакти, то ви можете призначити синхронізацію даних з ним. Всі контакти, отримані з цього джерела, будуть мати відповідний значок. Для Facebook, Twitter також можлива синхронізація контактів (із сервісів на телефон), ви можете вибрати не всі контакти, а тільки певні. Потім вам достатньо буде співвіднести потрібний контакт з ім'ям в телефонній книзі, і в закладці «Activities» будуть відображатися всі записи людини, які вона залишає в соціальних мережах. Працює дана функція на «відмінно», дуже приємна реалізація. Звідси ж можна і відповісти людині.


Списки викликів

Загальний список містить усі події, включаючи відповіді вам у Facebook, Twitter та інших соціальних мережах, а також SMS / MMS / пошту. Знайти обмеження для списку не вдалося, зокрема, до ста подій він містить без жодних проблем. Можна перейти до списку лише дзвінків, а з меню можлива фільтрація за типом - вхідний, вихідний, пропущений.

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Можна швидко переходити з одного списку в інший. Для окремого запису при детальному перегляді можна бачити дату і час дзвінка, а також всі інші комунікації з абонентом. Вся історія в одному місці. Однакові дзвінки підсумовуються, навпроти номера показується їх число. Традиційно у цьому меню можна побачити загальний час всіх дзвінків та їх вартість (якщо послуга налаштована).

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Для окремих номерів можна вести чорний список, тоді дзвінки з них не будуть прийматися.

Присутній окремий список для відправлених повідомлень.

 

Повідомлення

Аналогічно іншим виробникам, в Samsung відмовилися від штучного поділу повідомлень на SMS / MMS: ви створюєте повідомлення, і вже залежно від його вмісту воно трактується як SMS, або як MMS. У меню залишилася опція, що дозволяє в примусовому порядку перемкнути повідомлення в MMS (наприклад, вам потрібно відправити тільки текст, але на електронну пошту, минувши вбудований поштовий клієнт).

Є режим відображення повідомлень, як у класичному вигляді, так і у вигляді чату. У вигляді чату сполучені повідомлення не показуються цілком, треба вибрати його, щоб прочитати весь текст. Це не завжди зручно. Але зручно, що в чаті показуються як SMS, так і MMS-повідомлення.

У списку можна відсортувати повідомлення по даті, імені, або частоті спілкування.


Унікальною функцією виступає відправка повідомлення у вказаний час. Написавши повідомлення, ви можете вказати в який час і який день відправити його адресату. Приємна фішка, думаю, що багатьом вона припаде до смаку.

Текстові повідомлення можна архівувати на карту пам'яті.


У пам'яті телефону може зберігатися до 1000 повідомлень, апарат підтримує стандарт EMS, сумісний з Nokia Smart Messaging. При відправці можна вибрати імена як з телефонної книги, так і зі списку останніх використаних, або з груп. Традиційно присутня можливість ведення чорного списку для всіх видів повідомлень, тоді будь-які повідомлення з вказаних номерів будуть автоматично видалятися. Є можливість переносити повідомлення в свої папки. Для електронної пошти блокування можливе не тільки за адресою, але й по темі повідомлення.

Існує обмеження на розмір MMS-повідомлення в 295 Кб, а розмір прийнятого повідомлення не обмежений. З додаткових налаштувань треба відзначити можливість відхилення рекламних повідомлень, вибір типу прийому повідомлення в роумінгу і в домашній мережі. Повідомлення зберігаються в загальній динамічної пам'яті, так само як і листи електронної пошти.

 

Є також корисна функція відправлення SOS-повідомлень. Якщо її активувати, то в екстремальній ситуації після чотириразового натискання на клавішу зміни гучності повідомлення «I am in emergency. Please help me» буде відправлено зазначеним раніше контактам, і вхідні дзвінки із цих номерів, отримані після відправлення повідомлення, будуть прийматися автоматично. Номери абонентів (не більше 5) і кількість повторень повідомлення можна вказати самостійно, проте текст повідомлення не редагується.


Вбудований поштовий клієнт досить звичайний, ніяких особливостей у нього немає. Всього можна налаштувати до 5 аккаунтів, обмеження на кількість повідомлень для кожного рівне 1000. Підтримуються вкладення, але обмеження на розмір повідомлення при відправці 1 Мб, для прийнятого повідомлення обмеження дорівнює 5 Мб. Отримані файли можна переглядати на пристрої за допомогою вбудованого браузера. Підтримується HTML, сторінки показуються нормально. Є майстер установки, який допомагає налаштувати пошту.

 

Органайзер

У пам'яті телефону можна зберегти до 500 записів, це один тип подій - зустріч. Також є до 100 записів річниць. Для кожного запису встановлюється час і дата події, і вказується час його закінчення. Можна виставити сигнал і інтервал, за який він спрацює, є повторювані події (причому налаштовується час затримки, а вказуються винятки - це зручно). Перегляд календаря за місяць і тиждень реалізований зручно, кожен тип подій має свій колір, все наочно. Календар відображається як в альбомній, так і в портретній орієнтації екрану.

На жаль, не можна відразу вносити події, натиснувши на певний день у календарі, немає відображення списку з трьох справ для вибраного дня при перегляді місяця.

 

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Нотатки - гарно оформлені звичайні текстові нотатки.

Samsung Wave S8500 screenshot
Samsung Wave S8500 screenshot
Завдання - можна ввести до 100 завдань з виставленням пріоритету.

Samsung Wave S8500 screenshot

Час. Тут об'єднано кілька функцій. Світовий час показує час для обраних міст, все просто і наочно. З'явилася карта, на якій можна вибирати часовий пояс. Також є будильники, зворотний відлік, таймер.

Samsung Wave S8500 screenshot

Калькулятор тут звичайний, без надлишків.

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Конвертер

Дозволяє перетворити одні величини в інші, дуже зручна реалізація, на екрані відразу видно весь список.

Диктофон

Всього можна записати до декількох годин голосових пам'яток, при цьому число записів не обмежене. У принципі, обмеження на тривалість запису вказується користувачем, воно може тривати до 1 години. У пам'яті всі записи зберігаються в окремій папці. Запис диктофона під час лекцій, круглих столів цілком прийнятний як для телефону. У якійсь мірі телефон замінює цифровий диктофон. Працює під час розмови.

 

Bluetooth

Візуально утиліта незвичайна, тут можна подивитися карту пристроїв. На зразок деяких менеджерів на настільних комп'ютерах, можна перемкнутися в звичайний список пристроїв. Підтримуються всі функції, ніяких обмежень немає.

 

Ігри

Наразі під цю платформу ігр не так багато як під Iphone, але програмісти працюють не покладаючи рук. До створення ігр під Bada долучились відомі компанії Оскільки в апараті використовується 3D відео прискорювач, 3D ігри виглядають гарно і не гальмують.


 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Для Java-додатків підтримується багатозадачність. Можна запустити кілька додатків, згорнути їх. Повторний виклик програми можливий зі списку. Кількість встановлених ігор може відрізнятися в залежності від ринку.


Google. У цьому розділі знаходиться пошук Google. Фактично це - браузер, а також доступ до поштової служби Gmail, плюс повноцінна версія Google Maps (в деяких версіях прошивок версії їх може не бути, тому що замість неї присутня навігація від Route 66). Карти абсолютно звичайні, тішить лише діагональ екрану, дивитися карту зручно, як і прокручувати її руками.  Все управління - з екрану, можна дивитися вигляд з супутника або карту місцевості. Визначення місця розташування по базовим станціям працює без жодних проблем. Сказати щось особливе про карти не можна, крім того, що вони працюють. Підтримується вбудований GPS-приймач.

 

Браузер

Це продовження браузера Jet, заснованого на двигуні webkit, тільки його версія тепер 2.0 (назва браузера - Dolfin). Відмінності від того ж NetFront разючі: зберігши досвід роботи з тим браузером, тут додали ряд унікальних особливостей. Наприклад, вперше зустрічається можливість налаштування яскравості підсвічування екрану в самому браузері, нікуди не потрібно виходити. Для роботи на вулиці дуже зручно. Підтримка Flash дозволяє переглядати всі ресурси без будь-яких обмежень (на даний момент вирішується питання, чи залишиться Flash чи ні, тому що саме він і викликає нестабільну роботу браузера). Одним з перших браузер підтримує вбудовану заборону на показ банерів, вона працює без проблем.


У браузері підтримується RSS-клієнт, можна завантажувати стрічки. Підтримується історія переглянутих сторінок у вигляді мініатюр, те саме - для закладок. Масштабування до х10 за допомогою одного пальця. Форматування вмісту сайту в одну колонку. Фільтр по зображеннях, пошук слів на сторінці. Підтримка Javascript, Flash. Повноцінний браузер, який максимально схожий по зручності на такий в Apple iPhone. Швидкий і якісний.

 

Щоправда він ще дещо сируватий, але нас запевнили що його обов'язково дороблять у наступних прошивках. Наразі туту відсунє автозаповнення адресного рядка, він не завжди правильно масштабує колоноки за подвійним клацанням, але якщо порівняти цей браузер з іншими ОС (крім Androdi та IOS), можу сказати, що він, як мінімум, не гірше. Не вистачає дрібниць, існують проблеми з флеш анфмацією але загалом непогано. 

 

File Manager (My files)

Власне, тут зібрані всі файли: музика, картинки, відео, звуки. Всі завантажувані файли потрапляють сюди. З недоліків варто відзначити, що іноді файл відображається в загальному списку не відразу, потрібно вийти і знову відкрити список.


Підтримується відображення файлів, як у вигляді списку, так і у вигляді іконок. Можна вибирати як один, так і декілька файлів зі списку. Підтримуються такі файлові операції, як копіювання, видалення, перенесення файлів (пам'ять телефону, карта пам'яті). Сортування файлів може відбуватися як за часом, так і по типу, імені, розміру. У загальному списку за замовчуванням відображаються файли з обох типів пам'яті.

 

Налаштування

Традиційно можна захистити паролем будь-який розділ телефону. Вказується час тривалості підсвічування екрану, його яскравість. Яких-небудь спеціальних або незвичайних налаштувань в телефоні немає. Є набір з різних шпалер. Присутні профілі, з їх допомогою можна швидко змінити налаштування апарата.

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Традиційно можна налаштувати розмір шрифту при наборі номеру, його колір та стиль.

Для VibeZ можна налаштувати силу вібрації.

Апарат підтримує TV Out, але TV кабель доведеться докупити окремо.


Mobile Tracker - такий собі охоронець. Ви вказуєте номер телефону, на який будуть відсилатися повідомлення при зміні SIM-карти. У одержуваному повідомленні ви побачите номер SIM-карти, використаної у вашому апараті. Увійти в даний розділ можна тільки за паролем, що запобігає відключенню функції інформування без вводу паролю. При установці нової SIM-карти повідомлення надсилається тільки один раз, кожна наступна зміна карти викликає нове повідомлення. Цікава можливість, яка в якійсь мірі підвищує шанси виявити телефон, якщо його вкрали.


Picsel Viewer

Коротко описати Picsel Viewer можна як додаток, що відкриває на телефоні файли формату MS Office (наприклад, MS Word, Excel, PowerPoint), Adobe Acrobat (PDF), графічних і відеоформатів. Перевага технології - в її швидкодії: відкриття 20 Мб файлу PDF займає порядку декількох секунд, далі ви можете швидко прокручувати сторінки, масштабувати їх, повертати, як вам завгодно. Ніякого редагування файлів - лише перегляд, але цього буває достатньо в більшості випадків, особливо враховуючи відсутність необхідності в додатковому конвертуванні файлів для мобільного пристрою.

 

System Manager (у розділі про телефон).

 Утиліта явно запозичена з Android, ось тільки вона не дуже функціональна на даний момент. Можна подивитися завантаження процесора, активності, а також, який заряд батареї. Але особливого практичного сенсу зараз цей менеджер не несе, тому що вивантажити окремі програми поки не можна. Але Samsung працює у цьому напрямку.

 

Навігація

Для навігації використовується програма Route66. Це повнофункціональний додаток для навігації крок за кроком (turn by turn), голосові підказки і тому подібні речі в наявності. Додаток буденний. Сумніваюся, що багато хто буде платити за повну версію програми, та й для користувачів цього апарата навігація не буде настільки необхідним елементом телефону. Хоча комусь вона може і знадобитися.

Навітел розробляє версію свого навігаційного пордукту під платформу Bada, яка буде доступна десь у другому кварталі 2011 року. Це наразі найкращий вибір для жителів СНГ.

 

My accounts

Це місце де зібрані всі акаунти від соціальних медіа. Об'єднуючим обліковим записом є запис Bada, зокрема, він забезпечує доступ до магазину.

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Allshare

 Утиліта, побудована на стандарті uPnP, коли по WiFi можна завантажувати з інших пристроїв файли (стрімінг). Наприклад, встановивши серверну програму на свій ноутбук, можна транслювати на телефон музику, підкасти, відео. Все працює непогано, для телефонів класу S8500 ця функція в новинку, хоча знайома нам по продуктам від Nokia на платформі S60.

 

МР3-плеєр

Плеєр кардинально перероблений, його складовою частиною став Disk UI, тобто інтерфейс, чимось схожий з диском - чи то з CD, чи то диском управління. Відкриваючи музичний плеєр у звичайній орієнтації екрану, ви бачите перед собою список з усіх композицій (All tracks), гортаючи заголовки по горизонталі, можна побачити списки відтворення (вони містять як ваші списки, так і автоматичні - ті, що найчастіше програються, швидкий список, недавно програні). У цю ж лінійку винесли фільтр за виконавцями, а також, за альбомами. В обох випадках можна не дивитися на назви, а виставити режим відображення обкладинок. Тут треба зазначити, що для більшої краси в Samsung до альбомів і виконавців, що позбавдені обкладинок, додали свої обкладинки за замовчуванням. Це трохи заплутує, але краса потребує жертв. На жаль, поки в S8500 немає функції пошуку обкладинки для композиції, але її обіцяють додати в майбутньому, можливо, що це зроблоять вже в наступній прошивці .

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Вбудований пошук дозволяє шукати в списках виконавця або пісню по буквах, також є опція для будь-якої композиції «Знайти щось схоже» (Find similar). Телефон видає назви виконавців і пісень, ви можете додати їх в свій список бажаних, так званий wish list. Для більшості країн музичний магазин від Samsung не буде доступний в момент, коли з'явиться S8500, тому сюди не інтегрована функція завантаження уривка мелодії, а також купівлі музики. Але спочатку в можливостях плеєра така функціональність була, просто її на даний момент заблокували.

 

Переходимо до горизонтального відображенню меню плеєра. Перевертаємо телефон, і перед нами з'являється карусель з дисків. Це схоже з режимом обкладинок на ряді інших моделей. Наприклад, в тому ж Samsung Jet було щось подібне. Вибираємо потрібний диск і бачимо список пісень, можна вибрати потрібну і почати програвання. Але на цьому можливості цього режиму не вичерпуються. Так, якщо потягнути екран з обкладинками вниз, то ви побачите коло, з допомогою якого можна шукати букви виконавців, пісень, альбомів і так далі. Дуже приємне управління, яке при великій колекції пісень просто незамінне. 

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Оформлення плеєра може йти в двох варіантах - з обкладинкою альбому або з еквалайзером. Мені подобається перший варіант, оскільки другий аж занадто сильно мигтить в очах. В усьому іншому плеєр типовий для продуктів від Samsung, давайте коротко перерахуємо характеристики.

Він підтримує випадкове, послідовне й циклічне відтворення треків. Завантажити mp3-файли в телефон можна як безпосередньо через Bluetooth, так і з програми синхронізації або Windows Media Player. Файли можуть мати будь-які імена і теги, в тому числі, і російською мовою, телефон добре їх розуміє. Бітрейт файлів також не грає великої ролі, апарат чудово розуміє всі доступні формати.Також підтримуються файли WMA, AAC, eAAC, eAAC +.

Під час програвання показується номер поточної пісні, загальне число композицій. Еквалайзер є, але немає ніякої можливості для його налаштування. Програвання може йти як через стереогарнітуру, так і через гучний зв'язок. Гучність має 14 градацій. Користувач може створювати свої плейлисти. Плеєр працює і у фоновому режимі.У цьому випадку на екрані відображається назва композиції й підказка до керуючих елементів, що приємно.

У режимі очікування при згорнутому плеєрі відображаються елементи його управління та назва поточної композиції.

У режимі "вільні руки" динамік грає не дуже чисто - не вистачає потужності, але звук при цьому гучний, телефон добре чути.

Якість програвання музики зі своїми навушниками досить непогана. Серед музичних моделей цей апарат на рівні з Iphone та Nokia N8.

Для прослуховування музики через гарнітуру є режим 5.1 Surround, це - свого роду еквалайзер, який робить звук об'ємним. Конкурент і аналог Dolby Mobile.

 

Find Music (раніше називалася Music Recognition) - аналог TrackID від компанії Sony Ericsson. За записаним фрагментом композиції визначає виконавця та пісню. До плюсів відноситься велика кількість російських виконавців, цим програма виграє у TrackID.

 

FM-радіо

 У пам'яті апарату можна зберегти до 99 радіостанцій, діапазон доступних частот - від 87.5 МГц до 108 МГц. Є автоматична настройка всіх станцій, але для окремих каналів не можна призначити своє ім'я, вони завжди відображаються у вигляді частоти, цифр. Радіо працює також у режимі гучного зв'язку. Реалізація радіо нормальна, не всі радіостанції апарат приймає добре, але в цілому все на рівні, порівнянно з телефонами інших виробників. Радіо працює у фоновому режимі.

Функція RDS показує не тільки заголовок радіостанції в загальному списку вгорі, але і іншу інформацію. Радіопередачі можна записувати в пам'ять телефону.

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Програвач відео

Що можна винайти новго у програванні відео? Проте в Samsung вирішили перенести одну з фішок, застосованих у своїх плеєрах, наприклад, YP-P3. Це мозаїчний пошук усередині відео. Ви обираєте, який тип пошуку вам потрібен (16 або 32 картинки) і далі телефон розбиває файл на рівні частини і показує вам картинку кадру і його час. Одним дотиком можна перейти до потрібного моменту. Фільм DVDrip 1.3 Гб пошук в 32 картинки займає близько десяти секунд.


Можна виставити налаштування яскравості екрана прямо з плеєра, встановити забарвлення картинки (холодна або тепла).

Інші характеристики плеєра повсякденні: є прискорене перемотування х8, можна перескочити в інше місце файлу, потягнувши повзунок програвання, підтримується DNSe. Виробник заявляє, що підтримується програвання HD-відео, але чи так воно потрібне? Список підтримуваних форматів - MPEG4, H.263, H.264, WMV, DivX, XviD. Практично всі файли із сховищ грали на цьому телефоні без проблем.

З огляду на якість зображення, цей телефон стає одним з кращих відео плеєрів. Картинка може масштабуватися під екран або показуватися в оригінальному аспекті (наприклад, з чорними смугами з боків).

У файлах MKV субтитри підтримуються, за заявою виробника, але як їх активувати, незрозуміло. Знайти таке налаштування не вдалося.

 

Редактор відеоДодаток перероблено в порівнянні з попередніми апаратами, з'явилася підтримка відео у високих роздійльних здатностях, наприклад, 720х480 або 1280х720 пікселів. Традиційно можна додати декілька звукових доріжок, відео, титри.Не дуже потрібна річ в телефоні, однак, вона присутня.

Галерея

Фотографії відображаються у вигляді мініатюр, список відкривається дуже швидко, немає ніяких затримок навіть при великому числі знімків та зображень. У списку підтримуються фільтри, так, можна відсортувати знімки за тегами, датою, або переглядати лише вибране. Новим фільтром виступає сортування по персоні, тобто, людині. У галереї є вбудоване розпізнавання осіб, на окремих знімках апарат може розпізнати самостійно обличчя людини і навіть співвіднести його з відповідним контактом в телефонній книзі.

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Традиційно можна запустити слайд-шоу, а можна відправити потрібний знімок або знімки на інші пристрої, використовуючи будь-який доступний спосіб, включаючи Bluetooth. Для тих, хто активно користується соціальними мережами, передбачена можливість моментального завантаження знімка в обрану мережу.

З нових функцій - можливість створення флеш-ролика з декількох зображень, такий ролик може бути призначений контакту.Тоді при дзвінку буде змінюватися картинка, а також грати музика з цього ролика.

 

Samsung Wave S8500 screenshot


Масштабування картинки знайомо нам по Apple iPhone та Android - це мультитач : зводите або розводите пальці - відповідно зображення або збільшується, або зменшується.

 

Динамічні ескізи (Dynamic Canvas).Простий графічний редактор. Мені сподобалася можливість зберігати файли у флеш, тоді можна у вигляді анімації подивитися, як ви малювали на екрані, що виглядає привабливо. На відміну від Samsung Jet, з'явилася можливість не просто малювати візерунки, але й задавати напрямок руху, анімаційні ефекти.

 

Синхронізація.Підтримується новий пакет Samsung Kies. Це просунута версія New PC Studio, що означає повну синхронізацію всього вмісту телефону. Плюс апарат підтримує Microsoft Exchange.


Голосовий набірНа відміну від прототипів, голосовий набір з-за нестабільної роботи вилучили, а шкода.

 

Samsung App Store

Магазин додатків від Samsung організований за зразком Apple Store. Всі додатки тут розбиті по категоріях, є списки найбільш популярних безкоштовних і платних програм, пошук за ключовими словами. За допомогою вашого облікового запису Bada ви авторизуетесь.Тим, хто не планує купувати програми, немає необхідності вводити реквізити своєї кредитної карти, всім іншим вона знадобиться. Авторизація відбувається за паролем, так само, як і в Apple App Store. Подібність полягає і в тому, що після початку завантаження програми телефон виходить в меню і показує значок програми, а також рівень завантаження (наче в іконку програми наливається вода - приємно намальована анімація).

 

На момент старту продажів смартфону буде доступно близько сотні Bada додатків, причому більша частина була замовлена Samsung для демонстрації можливостей платформи. Але їч кількість буде швидко збільшуватись. По замовчуванню в комплект входить одна гра для Bada, її завдання показати якість графіки, зручність ігрового процесу. Інші ігри доведеться купувати (мова про якісні та відомі ігри). На жаль, в даний момент ми бачимо, що за такі ігри, компанії стягують плату в 7-10 доларів, що виглядає не дуже привабливо. З іншого боку, існує багато безкоштовних іграшок, а також додатків, але вони дуже прості. Це можуть бути книжки для дітей, читалки текстів, і так далі. Поки робити висновки про те, якою буде цінова політика, і як багато додатків з'явиться в магазині від Samsung, передчасно. 

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Daily Briefing. Додаток, в якому можна подивитися погоду для обраних міст, фінансові чарти для тих компаній, що цікавлять вас, новини від AP, а також ваш розклад. Ця програма розроблена Samsung, виглядає приємно, свої функції виконує на «відмінно».

 

Mini Diary. Додаток, у якому можна вести нотатки про своє життя, вставляти фотографії, вказувати погоду, місце розташування. А потім публікувати все це, наприклад, в Facebook. Штука зручна і необтяжлива.

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Samsung Wave S8500 screenshot

 

Social Hub. В одному місці зібрані всі ваші акаунти для пошти, соціальних сервісів, IM. Вам не потрібно завантажувати різні програми, щоб побачити всю вашу активність. Все доступно з цього меню і вже обравши додаток, ви відкриваєте його. Ідея правильна, та що радує мене набагато більше, так це те, що навіть це меню особливо не потрібно. У телефонній книзі вся інформація показується моментально, а повідомлення що надзодять одразу спливаються на екрані, і тут же можна відповісти на них на екрані, приблизно так само, як для SMS-повідомлень.

 

Facebook. Відмінний клієнт, який уміє практично все, до нього немає ніяких нарікань, на рівні з кращими зразками на інших платформах.

 

Twitter настільки не радує, основне звинувачення в тому, що стрічка друзів оновлюється на 5-8 записів, що надзвичайно мало. Економити трафік таким чином - це злочин проти ергономіки. Доводиться постійно тиснути на клавішу «оновити». У налаштуваннях також не можна вказати, як багато твітів вам показувати. У стрічці можна натиснути на ім'я людини і подивитися його профіль або відповісти йому. Імена в твітах не відображаються як посилання, що прикро. У цілому функціональність даного клієнта можна оцінити як середню, часом недостатню. Для мене виходом стало використання віджету, а додаток було забуто.

 

IM-клієнт досить хороший, тут є Google Talk, AIM, додасться і пара інших рішень (але не Skype або ICQ, принаймні, не в найближчий час). У телефонній книзі навпроти абонента вказується іконка IM і можна почати розмову з ним, якщо він доступний. Тут рівно та ж ідея, що не потрібно заходити в додаток. Хоча, якщо ви хочете по-старому бачити всі ваші контакти в одному місці, то можна його і відкрити.

 

Календар - тут те ж саме, що і з контактами. Можна витягати на пристрій онлайн календарі, наприклад, той же Google Calendar. Різними кольорами показуються записи з різних джерел. Є об'єднаний перегляд всіх подій у загальному календарі.

 

Враження

Хочу підкреслити що цей продукт вийшов інноваційним. Вперше саме у цьому телефоні використаний Super AMOLED дисплей та процессор для обробки графіки, технологія mDNIe. Також слід зазначити що це перший телефон у якому використані технології Bluetooth 3.0 та WiFi b/g/n. Тут присутній звуковий процесор, корпус з металу, а екран покриває міцне скло Gorila glass. Однозначно це одна з кращих моделей кінця 2010 року.

 

Що до якості зв'язку, то вона не викликає жодних нарікань. Хочу підкреслити високу гучність дзвінка, а от вібродзвінок не дуже потужний. Також хочу додати що незвичайне розташування динаміка на верхньому торці має як плюси так і мінуси. Наприклад звук приглушується якщо ви покладете його в кишеню догори ногами, або коли граєте в ігри буває що пальці мимоволі прикривають динамік. Але це скоріше виключення з правил і не є критичним.

 

Не можу не згадати яскраві фарби Super AMOLED екрану - він яскравий, контрастний і добре відображає кольори. В режимі камери на екрані відображається зображення дуже схоже на реальне. Крім того екран підтримує мультитач і відмінно обробляє натискання.

 

Камера тут дуже хороша, знімки з неї якісні - претензій немає. Відео просто захоплюєче, якість на висоті, виглядає якісно навіть на моніторі чи телевізорі. Окремо продається кабель що дозволяє підключити Ваш смартфон то телевізора за допомогою композитного роз'єму. Хочеться відзначити що в апараті присутня вбудована пам'ять та слот для карт пам'яті.


Програмна частина теж на висоті, і хоч ще є деякі недолкки, але вони швидко виправляються в наступних прошивках. Хочеться окремо підкреслити якість виконання і продуманий інтерфейс смартфона. Серед недоліків хочеться вказати що у перших прошивках вбудовний браузер є не дуже стабільний, у ньому відсутні багато корисних функцій, якими володіє браузер з ОС Andorid, але його безперечно дороблять у наступних прошивках .

З корисних програм хочу відзначити Social Hub, якій інтегрує ваші соціальні мережі (аналог Motoblur). І хоч програм для платформи BADA наразі ще не багато, але все необхідне вже є. Присутня можливісь завантаження контактів з соціальних мереж або google mail. Push сервіси, включно з поштою, працюють бездоганно, хоч і садять батарею.

 

Не можу не згадати зручний інтерфейс ОС BADA. Вийшов якийсь симбіоз TouchWiz 2 iPhone та Android. Меню гарно виглядає і є цілком логічним, з ним зручно працювати. Крім того Самсунг додала туди власне адаптивное меню. 

 

 

Отже, ми бачимо, що Samsung вдалось випуститити один з самих цікавих сенсорних смартфонів на ринку, який буде популярний як мінімум 6 місяців з дня поставок. Виробник планує зробити цей телефон масовим, на нього будуть рівнятись інші виробники. По апаратній чистині смартфон має великий потенціал, платформа не застаріє ще мініум рік, та й конкурентів наразі у неї немає.

Автор : btamedia

 

UA TOP Bloggers

Яндекс цитирования

Встановлення та налаштування сателітарних антен у Львові та області